Porównanie metod wylewania foli i wytłaczania z rozdmuchem
Wytłaczanie

Vicente
2 wrz 2014, 3:19 Vicente

Proszę doświadczone osoby o proste informacje dotyczące obu podstawowych metod wytwarzania folii. Chodzi mi tutaj głównie o właściwości (najlepiej z odniesieniem do orientacji) i zakres aplikacyjny folii wytwarzanych jedną i drugą metodą, porównanie nakładów inwestycyjnych, udział na rynku folii termoplastycznych, największe wady (ograniczenia) i zalety.
Informacje te będą dla mnie bardzo przydatne w toku pisania pracy magisterskiej.

Iebm
2 wrz 2014, 20:41 Iebm

Szybciej i więcej sam znajdziesz w internecie . Nie chce ci się dupska ruszyć , a potem snują się po firmach świeżo upieczeni inżynierowie nie odróżniający wtryskarki od wytłaczarki .

Racimir

Ramones
2 wrz 2014, 23:04 Ramones

Malo jest firm w Polsce robiacych folje ta metoda a folie PP to na palcach jednej reki .Ciezka sprawa przed toba !! :? :? :? :?

Vicente
4 wrz 2014, 23:16 Vicente

Poszukując materiałów do swojej pracy przekopałem wiele książek i artykułów, w samej pracy mgr mam już kilkadziesiąt przypisów mniej lub bardziej związanych z tym tematem. Zachowaj więc te inwektywy na poziomie Żuław Wiślanych dla siebie i dla świeżo upieczonych inżynierów, z którymi miałeś przyjemność współpracować.
Od niedawna zacząłem pracę w jednej z firm zajmujących się przetwórstwem tworzyw sztucznych i zacząłem zdawać sobie sprawę, jak bardzo w porównaniu z rzeczywistością, która wymaga od człowieka praktycznej wiedzy, uboga jest literatura. Pisząc tutaj, miałem nadzieję na garść cennych informacji od foliarzy.

Niestety, mało takowych jest zarejestrowanych na tym forum, a takich, którzy chcieliby pomóc, zamiast karmić swoje internetowe ego, policzę na palcach ręki.Odpowiedz Nowy temat

Forum

Yellow

Problem z rozbryzgami 2021-07-15

Ramones

Własna firma produkcyjna 2021-06-06

Kacperczyk250

Opłacalność przewijania folii stretch 2021-05-09

Tipen1

Czyszczenie układu uplastyczniającego wtryskarki 2021-04-06

Yellow

Zatykanie systemów gorących kanałów. 2021-03-23