Problemy z IML
Wtryskiwanie

Anonymous
9 lut 2017, 22:10 *.37.175.48

Witam,

W naszej fabryce produkujemy różnego rodzaju opakowania do farb, pasz lub materiałów budowlanych z użyciem technologii IML. Co jakiś czas bez wyraźnej przyczyny i zmian w procesie zaczynamy otrzymywać części z defektami. IML jest zle umiejscowiona na części lub "przedmuchana" do jej środka (proszę wybaczyć brak fachowej terminologii ale z wtryskarkami zacząłem pracować dopiero za granicą i cały czas się uczę)

Czy ktoś z forumowiczów produkuje z użyciem tej technologii, miał podobne problemy i je pokonał?


Próbowałem poszukać odpowiedzi na różnych stronach ale nic konkretnego nie znalazłem.

Informacje do których dotarłem to:

- obniżona wilgotność może utrudnić ładowanie IMLa a tym samym powstają problemy z utrzymaniem go w formie. Nie wiem czy jest to informacja prawdziwa, gdyż w nasze fabryce w pomieszczeniu w którym przechowujemy IMLe używamy pochłaniacza wilgoci. Czyżbyśmy sami sobie szkodzili?

- kolory tuszu użyte do druku na IML mogą mieć różna oporność przez co np. jedna strona może być trudniejsza do naładowania i opadać po zainstalowaniu jej w formie.


Proszę o pomoc w tej sprawie. Czy są jakieś proste sposoby zmierzenia ładunku statycznego na IMLu. Jakie warunki (temperatura, wilgotność) najlepiej sprzyjają procesowi?


Dzięki za wszelką pomoc.

K

Forum