Produkcja okularów - wtryskarki, formy, frezarki itd
Biznesplan

_mike_
26 paź 2015, 18:43 _mike_

Witam!

Jestem nowym użytkownikiem forum i ekonomistą a nie inżynierem. Mam nadzieję, że wybaczycie mi jeśli zadawane przeze mnie pytania będą mało konkretne lub po prostu głupie...

Chciałem zbadać temat produkcji okularów i poszperałem już trochę w Internecie.

Wiem, że produkcja oprawek plastikowych odbywa się metodą wtryskową lub za pomocą frezarki. Niestety nie znalazłem większej liczby konkretów, stąd kilka pytań. Oczywiście nawet jeśli nie pracujecie przy produkcji ale wiecie co i jak działa to będę bardzo wdzięczny za podpowiedzi! : )

1. Jaka jest główna różnica między oprawkami wyprodukowanymi obiema metodami? Zakładam, że okulary frezowane mogą mieć tylko płaskie oprawki..

2. Zakładam, że po frezowaniu krawędzie materiału nie będą gładkie. Jakimi jeszcze maszynami trzeba dysponować do wykończenia takiego elementu?

3. Jak to wygląda w przypadku elementu z wtryskarki - czy jest on gotowy pod względem estetycznym - gładkie powierzchnie, wszystko równe i ładne?

4. Ile oprawek powstawałoby przy jednym cyklu na wtryskarce? Zakładam, że zależy to od wielkości wtryskarki i matrycy stąd pytanie 5.

5. Jakie maszyny byłyby sensowne do produkcji takiego elementu jak oprawka? Będę wdzięczny za szczegóły - model, jaki jest przybliżony koszt takiej maszyny i jaki jest koszt produkcji matryc/form do tych wtryskarek.

Myślę, że tych kilka pytań na początek wystarczy. Będę bardzo wdzięczny za podpowiedzi w tym temacie!

Pozdrawiam
Michał