Specyfika branzy tworzyw sztucznych - pomoc.
Biznesplan

17 lis 2010, 13:07 Piotr2010

witam wszystkich serdecznie,
jestem nowy w tej branzy takze prosze o wyrozumialosc dla mojej niekompetencji.

prowadze firme zajmujaca sie kompletnie inna branza ale chcialbym zaczac produkcje z TS i w zwiazku z tym mam pare pytan dotyczacych glownie rentownosci calego przedsiewziecia:

1. jakie sa orientacyjne marze i koszty produkcji?
2. co procz wtryskarki i formy jest mi potrzebne do uruchomienia lini produkcji gniazdek elektrycznych dla odbiorcy hurtowego?

poza tym chetnie porozmawialbym z kims kto ma wide w tym temacie o detalach produkcji i podstawowych zagadnieniach, tak wiec jesli ktos bylby chetny mi pomoc to prosze pisac.

z gory dziekuje za wyjasnienie tematu i pozdrawiam.
Piotr.

17 lis 2010, 22:58 Spl_lodz

Ad. 1. Marże i koszty produkcji zależą w dużej mierze od stosowanych technologii, wielkości zlecenia, gatunku tworzywa sztucznego itp. itd.

Ad. 2. Oprócz maszyny i formy przyda się na pewno jakiś agregat chłodniczy (ziębny) do chłodzenia formy i maszyny, potrzebny będzie także podajnik tworzywa, jeśli stosowanym tworzywem będzie np. higroskopijny ABS należy również wyposażyć się w suszarkę do granulatu, gniazdka elektryczne to elementy wymagające jakości pod względem wizualnym dlatego przyda się robot do odbioru części z formy.

Ma to być produkcja gniazdek kompletnych?

Pozdrawiam
SPL

21 wrz 2011, 20:32 Piotrzawadzinski

Witam. Gniazdka to nie tylko tworzywo. To również elementy stykowe czyli mosiądz, wykrojniki, tłoczniki, gwinciarki, sprężyny i wiele innych detali.
Życzę powodzenia.
Pozdrawiam
Piotr Zawadziński

Radomiła

4 lis 2011, 17:44 Iebm

Tu nie znajdziesz istotnej dla siebie pomocy , poniewaz uruchomienie najprostrzej producji w PTS wymaga wiedzy , a posty takiej wiedzy Ci nie dadzą . Lepiej zleć to fachowcowi , będzie taniejOdpowiedz Nowy temat