Szanse sprzedaży przez www - online
Branża

31 mar 2006, 11:41 grochu

Witam wszystkich chcących pomóc,

piszę pracę mgr o wymyślonej firmie X z branży produkcji z tworzyw sztucznych. (Opakowania- spożywka, kosmetyki, chemia)
Chcę zrobić dla niej propozycję wejścia w sprzedaz online przez www dla swoich standardowych produktów.
Wszystko dla usprawnienia procesu sprzedaży, dla stałych klientów i zyskiwanie nowych klientów poprzez takie usprawnienia.
W związku z powyższym proszę, wszystkich którzy mogą się wypowiedzieć w/w temacie czy taki portal z mozliwością zamawiania online, sprawdzania dostępności produktu na magazynie, przybliżonego terminu realizacji zamówenia jest sensownym rozwiązaniem dla firmy w tej branży.

Jeżeli mi się uda to na portalu zamieszczę ankietę o powyższym temacie i z góry zachęcam do wzięcia udziału w jej wypełnieniu.

Jak by ktoś miał ciekawe wskazówki do udzielenia mi w w/w zakresie i chciałby mi pomóc z zakresu fachowej wiedzy odnośnie sprzedaży w firmach z tej branży proszę o kontakt na e-mail rgroszkowski@wp.pl

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi

Racimir

1 kwi 2006, 13:35 Maxtor

Myślę, że to bardzo dobry pomysł. Tylko nie wiem czy nasz rynek jest już wystarczająco dojrzały do tego typu oferty. Poza tym zależy to od oferty firmy. Chyba dobrze się sprzedają przez internet standardowe wyroby o stałych paramertach np. opony, ale już gorzej może być jeśli będą to opakowania "szyte na miarę" na klienta.

Interesujący temat - jestem ciekaw jakie będą końcowe wnioski pracy

7 kwi 2006, 21:09 Stanlej

Powodzenia Ci życze... wybrałes ambitny temat , ciekawy ale i bardzo ciezki.Jesli chodzi o internet .. to raczej on służy do promowania produktów niż do jako takiej sprzedazy niemniej powodzenia Ci zycze jeszcze raz.
Chciałbym bardzo zobaczyć efekty Twojej pracy

Ps: nie napisałes jakiego rodzaju ma byc to sprzedaż... jezeli tylko detal ...to poprzez wysokie koszty transportu(gabaryty badz waga) niewiele bedzie z tego dochodu jesli cokolwiek sie ta drogą sprzeda

Pozdrawiam StanlejOdpowiedz Nowy temat