Uruchomienie produkcji elementów z tworzyw sztucznych.
Biznesplan

Anonymous
28 lis 2016, 13:54 *.222.224.233

Witam wszystkich serdecznie,


od zawsze marzyłem i nadal marzę o zostaniu przedsiębiorcą. Mam dobry plan na biznes. Otóż zamierzam uruchomić produkcję elementów z tworzyw sztucznych w Legnicy. Legnica to świetna lokalizacja, ponieważ buduje się droga S3, a dodatkowo fabryka Mercedesa w Jaworze. Dodatkowo znam cały okoliczny rynek i ewentualnych kontrahentów - mam do nich numery telefonów i maile. Wiem "z czym to się je".


Finansować inwestycję zamierzam z kredytu na działalność gospodarczą w wysokości 400 000 - 500 000zł, a przyszłościowo dodatkowo z funduszy Unii Europejskiej. Ja osobiście posiadam 25 000zł oszczędności (na formę wtryskową do prostego detalu wystarczy - mam znajomą firmę, która zrobi mi formy).


Na początek zamierzam się skupić na elementach prostych konstrukcyjnie i technologicznie. Planuję pracę w obszarze automotive i agd/rtv.


Jako że nie mam dużego doświadczenia i nie potrafię uruchomić produkcji sam, zamierzam zatrudnić starszego technologa, który ma dość pracy w korpo i który chciałby przyjść do mojego start-upu za dobre pieniądze i za przyjacielską atmosferę. Ja zająłbym się obserwowaniem go i uczeniem, a dodatkowo pakowaniem, logistyką etc. Transport zlecę firmie zewnętrznej. Mam jeszcze dobrego człowieka od Leanu etc.


Maszyna to koszt około 150 000 - 170 000zł, starszy technolog 10 000zł brutto / miesiąc, wynajem hali 2000 - 3000zł / miesiąc (tutaj mam problem, bo hala może być "każda", czy trzeba robić od razu jakieś ppoż i bhp i jakieś specjalne źródło energii = nowa instalacja?? - zakładając na start 1, 2 maszyny...).


Na początek zamierzam zaproponować współpracę mojemu obecnemu pracodawcy, ponieważ codziennie w koszu ląduje ogromna ilość zapytań, ponieważ nie mamy takiej siły przerobowej żeby je brać, każdy taki projekt w kosztu, to okazja na biznes, dlatego zamierzam szczerze porozmawiać. Zamierzam oprzeć swoją firmę na otwartości i szczerości względem moich przyszłych kontrahentów... Celuję w takie firmy jak Zehnder, Vibracoustic, Faurecia i inne. Przyszłościowo jak będę miał ISO itp. chciałbym podjąć współpracę z Mercedesem, BMW, Volkswagenem i otworzyć oddział firmy w Niemczech... Jestem Przewodniczącym Samorządu w Stowarzyszeniu Pasjonatów Języka Niemieckiego i potrafię zyskać przychylność Niemców i poza tym bardzo ich lubię.


Macie dla mnie jakieś rady na co zwrócić uwagę i jak to wygląda od podszewki, z czym są trudności etc? Nie piszcie negatywnych komentarzy, bo wiadomo że ryzyko jest zawsze, ale ja chce zaryzykować. Podajcie mi rady jak to zrealizować jak najpłynniej... Wiem, że mi się uda, potrzebuję tylko pomocy, ale nawet jak jej nie otrzymam, to i tak mi się uda.


Pozdrawiam i liczę na otwarte i pozytywne komentarze.

Sikorskiradoslaw
30 lis 2016, 13:57 Sikorskiradoslaw

Ja bym na Pana miejscu zaczał od samej formy a reszte zlecil usługowo firmie ktora ma wtryskarki, mniejsze ryzyko 

w razie zapotrzebowania na tworzywa sztuczne prosze o kontak na maila

plastik@merlinprj.com

Anonymous
30 wrz 2017, 10:14 *.134.79.121

Jestem ciekaw jak się kręci biznes?