Ustawienie wysokości formy
Wtryskiwanie

Wtorpol
6 sty 2015, 1:11 Wtorpol

Witam,
Proszę o pomoc doświadczonych kolegów, ponieważ ja sam dopiero się uczę tematu a mam pewien problem.
Posiadam wtryskarkę sandretto seria otto 60. Jakiś czas temu przez awarię karty straciłem wszystkie ustawienia maszyny. Po wpisaniu od nowa parametrów wtryskarka niby pracuje, ale są z nią ciągłe problemy. Nie chodzi po prostu tak jak przed awarią. Są dwie rzeczy które mnie nurtują.1. Nie mogę ustawić wysokości formy. W jeden dzień chodzi a w drugi rano jest problem z domknięciem formy. Przed awarią nie było z tym problemu. Było wiadomo że jest ok. po wyprostowaniu kolana i charakterystycznym odgłosie ciśnienia domykającym formę. Teraz tego odgłosu ciśnienia nie ma i pojawia się błąd "zamknięcie formy w niskim ciśnieniu niekompletne". Ciśnienie zamknięcia formy jest ustawione na max 135 mpa. 2.Druga rzecz to nie można pobrać tworzywa. Przy pobieraniu ręcznym tworzywa do cylindra tworzywo jest wypychane przez dyszę. Nie ma tego przeciwciśnienia które zatrzymuje tworzywo w cylindrze. Przepraszam za chaotyczny opis ale nie mam jak już pisałem doświadczenia i opisałem to jak widzę. Jeżeli ktoś może pomóc to bardzo bym prosił.

Yellow
6 sty 2015, 10:50 Yellow

Witam,
Na wstępie dodam że nie pracuję na tych maszynach więc ich nie znam.
Co do tego jak pada karta to przeważnie jest jakis problem i prawdopodobnie trzeba na nowo skalibrowac maszynę z tą kartą.
Jeśli chodzi o zabezpieczenie formy to moze sa ustawione za male predkosci lub czasy zabezpieczenia formy. To ze masz ustawiona siłę zwarcia na maxa to nie wszystko. Ciśnienie zamykania masz ustawione w momencie zwarcia formy a Ciebie blokuje zabezpieczenie formy.
Co do wypływania tworzywa z dyszy to moze jest za duże przeciwcisnienie ustawione albo temperatury na cylindrze sa też za wysokie.

Pozdrawiam
Yellow

Wtorpol
6 sty 2015, 23:14 Wtorpol

Dziękuję Yellow za pomoc. Jutro spróbuję pokombinować z tymi parametrami które podałeś. Pozdrawiam

Marekzaba31
7 sty 2015, 12:04 Marekzaba31

z tego co rozumiem padła karta główna , jeżeli tak należy kalibrować maszynę ; ciśnienia i sprawdzić kalibrację drogi inaczej możesz uszkodzić wtryskarkę

Gerbito
7 sty 2015, 13:47 Gerbito

Tak jak koledzy piszą wywaliło ci wszystko i podstawowe kalibracje też. Nie znam tego modelu wtryskarki ale zobacz czy na karcie głównej masz baterie, jeżeli masz to lepiej ją wymienić na nowo.

Wtorpol
8 sty 2015, 0:33 Wtorpol

Witam,

Koledzy może ja się trochę źle wyraziłem co do karty. Karta była w serwisie i powiedziano że nie jest uszkodzona tylko jest "przerwa" powstał zimny lut. Po zamontowaniu tej karty maszyna odpaliła tyle że nie miała zapisanych ustawień. Czy taka awaria karty jak ja to nazwałem, kwalifikuje też maszynę do kalibracji i dlaczego należy wymienić baterię która jest na karcie. Karta o której mówię to tzw. karta micro A/micro B. Pozdrawiam.

Gerbito
8 sty 2015, 12:48 Gerbito

To jak miałeś przerwę na karcie i zrobili to sprawa wyjaśniona ... . Ale i tak pewnie dalej maszyna chodzi ociężale wiec kalibracja jest potrzebna.

Koczek
14 sty 2015, 7:49 Koczek

Witam
Koledzy wcześniej podpowiadali ci dobrze , tylko są oni fachowcami i niektóre rzeczy są dla nich oczywiste .
Ja jestem jeszcze laikiem w tej branży i twój opis rozumiem inaczej .
Według mnie po wyjęciu karty zrestartowałeś ją i skasowałeś wszystkie ustawienia .
Musisz ustawić maszynę od początku do danej formy .
Napisałeś, ze maszyna zamyka ci formę na niski ciśnieniu i i tak powinna zamykać tylko że nie przechodzi w fazę docisku i ten parametr jest do przestawienia ( spróbuj poprzestawiać ten parametr )
Musisz pobawić się z wszystkimi parametrami tak samo .
Możesz również iść na łatwiznę i zamówić ustawiacza do maszyny zapłacić i po sprawie .

Wtorpol
14 sty 2015, 18:02 Wtorpol

Dziękuję za informacje. Maszyna w końcu w miarę normalnie zaczęła pracować. Problem tkwił w ustawieniu formy. Forma była zamykana, zamek był ryglowany czyli wszystko teoretycznie ok, ale na monitorze na karcie z ustawieniami zamknięcia formy i drogi pokazywało przy zamkniętej formie 3 mm. Dwóch ustawiaczy twierdziło że to taka tolerancja jest ustawiona i tak ma być. Po telefonie do serwisu okazało się że ma to być zniwelowane do 0. Po przestawieniu tego wskazania liniałem na 0 wszystko się unormowało. Jeszcze raz dziękuję za zainteresowanie tematem.

Forum