aglomerat/przemiał/regranulat
Projekt

18 cze 2007, 14:18 marcineu

Witam,

Od dłuższego czasu myśle nad uruchomieniem lini do regranulacji termoplastów, zastanawia mnie w kim szukać odbiorców. Kto potrzebuje odgazowany regranulat a kto przemiał/aglomerat, rozumiem że zależy co kto produkuje ,ale mógłby mi ktoś przybliżyć ten temat?

Jestem zielony i martwi mnie czy jak zregranuluje np. HDPE to nik mi nie kupi bo może wytłoczyć rure z tańszego przemiału.

Może niepotrzebnie sie martwie i popyt na zregranulowane termoplasty jest. Tylko zależny jest od aktualnego zapotrzebowania rynku?

Myśle żeby regranulować LDPE i ABS.

Może ktoś z doświadczeniem dać mi kilka porad.

Radegunda

30 lip 2007, 7:41 ZTiFMT

Witam,
Polski rynek tworzyw sztucznych jest w chwili obecnej zapchany producentami regranulatów i przemiałów. Prawie w każdym garażu ktoś robi regranulat z folii LD i HDPE nie wspomnę już o masowym eksporcie folii i innych t. s. do Chin i Niemiec co znacznie podwyższa ich ceny. Reasumując rynek t. s. w Polsce jest duży i można na nim znaleźć odbiorców ale trzeba mieć dobry jakościowo i cenowo produkt a żeby móc taki zrobić trzeba mieć dobry park maszynowy i jeszcze lepszych dostawców.Odpowiedz Nowy temat