dopłaty do recyklingu
Branża

arplast
14 sty 2009, 13:45 arplast

Mam pytanie od 6 lat zajmuję sie recyklingiem odpadów tworzyw sztucznych i zastanawiam się czy są dopłaty do każdego przerobionego kg odpadu jak są to gdzie się zgłosić.
wiem że organizcje odzysku dostają do kg jakieś tam grosze np. 40 gr/kg dlaczego nie dostaje tych pieniędzy firma która faktyczie przerabia ten odpad.
Uprzedzam odpowiedzi że od organizacji można dostać pieniądze jak się z nią podpisze umowę , ale ile 2 czy 3 gr/kg. Gdzie trzeba napisać żeby ktoś się tym zainteresował.
W chwili obecnej to lawina śmieci zaleje kraj bo przerabianie czy odzysk odpadu staje się nie opłacalny.
Po co uczyć w szkołach o recyklingu i ochronir środowiska.
Pozdrawiam recykler

Anonymous
17 sty 2009, 10:25 *.231.80.183

Kolego Witam,
Było by miło gdyby recykler dostawał nawet połowę tego co dostaje organizacja odzysku:) ale wydaję mi się że długo jeszcze poczekamy na to aby tak było

Avecezar
19 sty 2009, 10:19 Avecezar

Po co uczyć w szkołach????? A po to aby wyciągnąć pieniądze na edukację np. jak sortować śmieci,a to już wyższa szkoła jazdy.Od 14 lat "grzebie" się w różnego rodzaju odpadach,przyczyniając się do prawdziwej ochrony środowiska i z roku na rok jest coraz gorzej.Bzdurne przepisy , ustawy i niedouczona rzesza urzędników,którzy tylko kombinują jak dowalić małemu ,drobnemu "śmieciarzowi" I to jest Polska właśnie

Forum