rozwarstwienie uszczelki za przewężką TPE sebs kgl 60A-3746
Wtryskiwanie

Koronowy
3 paź 2020, 8:12 Koronowy

Witam serdecznie

Nastąpiła zmiana tworzywa na twardsze ( z 50A na 60A) z którego produkujemy na własne potrzeby uszczelki , i zaczeły się problemy. Uszczelka ma mniej więcej kształt okręgu 7cm z wystającymi wyspustkami, grubość ścianek zmienna na obwodzie od 2 do 7mm, wysokość uszczelki 5mm, przy przewężsce 4mm.

Z miejsca wtrysku gałązka wyciąga z wypraski tworzywo tworząc w nim dziurę, nawet przy skrajnie długim chłodzeniu.Uklad wlewowy nie jest samoobcinający, gałązka wypada razem z wyrobem. Punkt wtrysku wygląda jakby składala się z kaszkowatej/ blaskowatej/ rozwarstwionej struktury w postaci grudki.

Zminiejszenie prędkości przepływu podczas wtrysku, wydłużenie czasu wtrysku zmniejszają ten efekt, ale nie likwiduje. Niestety wówczas element wchodzący w środek okręgu uszczelki lata w niej. Próba zmniejszenia luzu zwiększając ciśnienie/czas wtrysku oraz/ ciśnienie/długość docisku powoduje zakleszczenie wyrobu w formie (bocznie ścianki prostopadłe do płaszczyzny podziału formy, a wypychacze wbijają się nawet w wychodzoną wypraskę).

Próbowałem na formie 20stopni, ale po stronie okręgu przeciwnej do punktu wtrysku jest niedotryśnięte, lub z dużymi wciągami, a już się klinuje w formie. Pryskanie środkiem silikonowym formy na kilkanaście cykli ułatwia wypychanie, ale to ma pracować w automacie.

Szybkość i ciśnienie wypychania ustawione na najmniejszą z możliwych wartości. 

Ustawione temperatury cylindra 155 160 175 dysza 175, forma 50 stopni. Czas chłodzenia 30 sekund.

Niestety nie mogę się nikogo doprosić sugerowanych parametrów przetwórczych do tego tworzywa np widełek temperatur. ani od dystrybutora, ani od kgl

podsumowując

-jak najlepiej zlikwidować tworzenie sie grudki/ niejednorodności przy punkcie wtrysku

-co zrobić, by cała uszczelka ciaśniej pasowała na krążek w nią wciskany

-sugerowane parametry przetwórcze tego polimeru
Odpowiedz Nowy temat

Forum

Ramones

Własna firma produkcyjna 2021-06-06

Kacperczyk250

Opłacalność przewijania folii stretch 2021-05-09

Tipen1

Czyszczenie układu uplastyczniającego wtryskarki 2021-04-06

Yellow

Zatykanie systemów gorących kanałów. 2021-03-23

Cosmoplast

Wtrysk PA6 GF 30 2021-03-20