Anwil S.A.

Producent nawozów azotowych (Anvistar - saletra amonowa, Canvil Mg, Canvil S), polichlorku winylu (Polanvil), granulatów i mieszanek (Creovil), płyt z PCW (Anwidur, Anwipor) oraz wodorotlenku sodu (ług sodowy)

 
Dane kontaktowe:
ul. Toruńska 222
Polska, 87-805 Włocławek

O firmie

ANWIL to jedna z największych spółek w Grupie ORLEN, mająca znaczący wpływ na budowę wartości jej segmentu petrochemicznego. Powstała w 1966 roku, gdy zapadła decyzja o budowie zakładu wytwarzającego nawozy azotowe. Firma jest ich drugim co do wielkości producentem w kraju. ANWIL jest także jedynym w Polsce – producentem suspensyjnego polichlorku winylu. Jego dobowa produkcja to około 1000 ton. We Włocławku powstają również granulaty oraz płyty z PCW. W sumie produkty spółki, włączając rynek polski, trafiają obecnie do 30 krajów świata.

W ANWILU stawiamy na jakość i profesjonalne doradztwo. Wykwalifikowana kadra technologów z wieloletnim doświadczeniem, zawsze zapewnia niezbędną pomoc techniczną dla naszych klientów. Oferujemy wsparcie na etapie prób, wdrażania i ustawiania parametrów przetwórczych naszych materiałów. Co ważne, serwis specjalistów ANWILU nie ogranicza się tylko do nowo wprowadzanych materiałów, ale dotyczy wszystkich etapów życia produktu.

ANWIL jest także jednym z

największych pracodawców w regionie kujawsko-pomorskim. W 2020 r. po raz

pierwszy otrzymał tytuł Top Employer i jest wymieniany w gronie najlepszych

pracodawców w Polsce.Wiadomości

Wiadomości są widoczne tutaj tylko dla firm posiadających pakiet Biznes Plus lub Biznes Premium
Przejdź do wiadomości