Anwil S.A.

Producent nawozów azotowych (saletra amonowa, saletrzaki CANWIL), polichlorku winylu (Polanvil), granulatów i płyt z PCW (Anwidur®, Anwipor®) oraz wodorotlenku sodu (ług sodowy)

 
Dane kontaktowe:
ul. Toruńska 222
Polska, 87-805 Włocławek

O firmie

ANWIL to jedna z największych spółek w Grupie ORLEN, mająca znaczący wpływ na budowę wartości jej segmentu petrochemicznego. Powstała w 1966 roku, gdy zapadła decyzja o budowie zakładu wytwarzającego nawozy azotowe. Firma jest ich drugim co do wielkości producentem w kraju. ANWIL jest także jedynym w Polsce – producentem suspensyjnego polichlorku winylu. Jego dobowa produkcja to około 1000 ton. We Włocławku powstają również granulaty oraz płyty z PCW. W sumie produkty spółki, włączając rynek polski, trafiają obecnie do 30 krajów świata.

W ANWILU stawiamy na jakość i profesjonalne doradztwo. Wykwalifikowana kadra technologów z wieloletnim doświadczeniem, zawsze zapewnia niezbędną pomoc techniczną dla naszych klientów. Oferujemy wsparcie na etapie prób, wdrażania i ustawiania parametrów przetwórczych naszych materiałów. Co ważne, serwis specjalistów ANWILU nie ogranicza się tylko do nowo wprowadzanych materiałów, ale dotyczy wszystkich etapów życia produktu.

Swoją silną pozycję na gospodarczej mapie Polski i Europy ANWIL nieustannie umacnia, biorąc pełną odpowiedzialność za wpływ, jaki wywiera na otoczenie. Firma otrzymała m.in. złoty medal International Fertilizer Association za wdrożenie programu Product Stewardship oraz promowanie idei SHE Excellence (Safety, Health and Environment).

Wiadomości

Wiadomości są widoczne tutaj tylko dla firm posiadających pakiet Biznes Plus lub Biznes Premium
Przejdź do wiadomości