BIO-FED, Branch of AKRO-PLASTIC GmbH

Biokompaundy, tworzywa biodegradowalne i/lub tworzywa biopochodne

BIO-FED, Branch of AKRO-PLASTIC GmbH

ul. BioCampus Cologne, Nattermannallee 1
50829 Cologne
Niemcy
Zaloguj się aby wyświetlić dane kontaktowe

Opis działalności

BIO-FED z siedzibą w BioCampus Cologne specjalizuje się w innowacyjnych i zorientowanych na praktyczne zastosowania biokomponentach polimerowych oraz jest ekspertem w zakresie rozwoju, mieszaniu i wprowadzaniu na rynek tworzyw biodegradowalnych i/lub na bazie bio pod marką M·VERA®. W zależności od profilu wymagań komponenty te produkowane są w całości lub częściowo z surowców odnawialnych i w różnych warunkach ulegają biodegradacji lub nadają się do długotrwałego użytkowania.

Asortyment M·VERA® tworzyw biodegradowalnych i/lub na bazie bio dostarcza rozwiązań „na miarę”

  • w takich aplikacjach foliowych, jak torby zakupowe, woreczki na owoce i warzywa, worki na śmieci, opakowania, rękawiczki jednorazowe, podkładki absorpcyjne, włóknina ogrodnicza i wiele innych
  • produktów wytwarzanych metodą formowania wtryskowego, takich jak kapsułki kawowe, sztućce, opakowania, zamknięcia, klipsy do mocowania roślin itd.


Firma BIO-FED została założona w październiku 2014 roku jako oddział AKRO-PLASTIC GmbH (www.akro-plastic.com) i należy do Grupy Feddersen (www.kdfeddersen.com). Zatrudniając ponad 1100 pracowników na całym świecie, przedsiębiorstwa Grupy Feddersen uzyskują obroty wynoszące ok. 725 mln euro. Duży nacisk Grupa kładzie przy tym na sektor tworzyw. Należące do niej przedsiębiorstwa zajmują się też jednak handlem zagranicznym (K.D. Feddersen Ueberseegesellschaft mbH), handlem stalą szlachetną (Voß Edelstahlhandel GmbH) obszarem usług opartych na wiedzy (M.TEC Ingenieurgesellschaft für kunststofftechnische Produktentwicklung mbH) oraz budową maszyn (FEDDEM GmbH & Co. KG).


BIO-FED korzysta z produkcji i części urządzeń laboratoryjnych AKRO-PLASTIC i ściśle współpracuje z innym oddziałem o nazwie AF-COLOR (www.af-color.com) przy rozwijaniu i sprzedaży biodegradowalnych kolorowych koncentratów barwiących, czerni węglowej oraz dodatków pod marką AF-Eco®. Firmy AKRO-PLASTIC GmbH i AF-COLOR mają siedzibę w Niederzissen w Niemczech.

AKRO-PLASTIC GmbH to jedna z wiodących, niezależnych europejskich producentów biodegradowalnych tworzyw sztucznych. Dzięki 400 pracownikom i spółkom zależnym w Chinach i Brazylii, a także oddziałom spółka może produkować do 150 000 ton granulatu tworzyw rocznie.


Wiadomości

Wiadomości są widoczne tutaj tylko dla firm posiadających pakiet Biznes Plus lub Biznes Premium
Przejdź do wiadomości