Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o.

Polietylen, polipropylen, poliolefiny

 
Dane kontaktowe:
ul. Ignacego Łukasiewicza 39
Polska, 09-400 Płock

Opis działalności


Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. (BOP) jest polską spółką joint venture, która specjalizuje się w produkcji poliolefin.

Spółka została utworzona w 2003 roku przez Basell Europe Holdings B.V. i PKN ORLEN SA. Każdy z partnerów posiada 50 procent udziałów. BOP jest największym krajowym wytwórcą tworzyw sztucznych i posiada w Płocku dwa światowej skali zakłady do produkcji polietylenu oraz polipropylenu. Roczny potencjał tych nowoczesnych fabryk wynosi 800 tysięcy ton, z czego 480 tysięcy ton stanowi polipropylen (PP) wytworzony w oparciu o technologię Spheripol i 320 tysięcy ton – polietylen dużej gęstości (HDPE) wyprodukowany przy zastosowaniu technologii Hostalen. Obie technologie są licencjonowane przez firmę z Grupy LyondellBasell.

BOP posiada w pełni od siebie zależną spółkę handlową – Basell Orlen Polyolefins Sprzedaż Sp. z o.o. (BOPS), która oferuje polskim przetwórcom poliolefin produkty z portfolio LyondellBasell wytworzone w trzech płockich fabrykach oraz poliolefiny wyprodukowane poza Polską. Produkty oferowane przez BOPS mają szerokie zastosowanie zarówno na rynku konsumenckim, jak i przemysłowym, m.in. w produkcji opakowań, folii, wyrobów włókienniczych i tekstylnych, a także części samochodowych i rur.

BOPS dysponuje szeroką siecią sprzedaży, posiada rozbudowane kanały obsługi klienta oraz serwis techniczny dla swojej bazy klientów w Polsce.

Wiadomości

Wiadomości są widoczne tutaj tylko dla firm posiadających pakiet Biznes Plus lub Biznes Premium
Przejdź do wiadomości