Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o.

Polietylen, polipropylen, poliolefiny

 
Dane kontaktowe:
ul. Ignacego Łukasiewicza 39
Polska, 09-400 Płock

Opis działalności


Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. (BOP) jest polską spółką joint venture, która specjalizuje się w produkcji poliolefin.


Została utworzona w 2003 roku przez Basell Europe Holdings B.V. i PKN ORLEN SA. Spółka należy do Grupy LyondellBasell (zwana dalej również LyondellBasell) i Grupy ORLEN. Każdy z partnerów posiada 50 procent udziałów. BOP jest jedynym producentem poliolefin w Polsce i największym krajowym wytwórcą tworzyw sztucznych.


BOP posiada w Płocku dwa światowej skali zakłady do produkcji polietylenu oraz polipropylenu. Roczny potencjał tych nowoczesnych fabryk wynosi 800 tysięcy ton, z czego 480 tysięcy ton stanowi polipropylen (PP) wytworzony w oparciu o technologię Spheripol i 320 tysięcy ton – polietylen dużej gęstości (HDPE) wyprodukowany przy zastosowaniu technologii Hostalen.


Obie technologie są licencjonowane przez firmę z Grupy LyondellBasell.


BOP posiada także instalację do produkcji polietylenu małej gęstości (LDPE), której roczna wydajność produkcyjna wynosi 100 tysięcy ton. Oznacza to, że łączny potencjał produkcyjny spółki wynosi 900 tysięcy ton poliolefin.
BOP posiada w pełni od siebie zależną spółkę handlową – Basell Orlen Polyolefins Sprzedaż Sp. z o.o. (BOPS), która oferuje polskim przetwórcom poliolefin produkty z portfolio LyondellBasell wytworzone w trzech płockich fabrykach oraz poliolefiny wyprodukowane poza Polską. Produkty oferowane przez BOPS mają szerokie zastosowanie zarówno na rynku konsumenckim, jak i przemysłowym, m.in. w produkcji opakowań, folii, wyrobów włókienniczych i tekstylnych, a także części samochodowych i rur.


BOPS dysponuje szeroką siecią sprzedaży, posiada rozbudowane kanały obsługi klienta oraz serwis techniczny dla swojej bazy klientów w Polsce.

Wiadomości

Wiadomości są widoczne tutaj tylko dla firm posiadających pakiet Biznes Plus lub Biznes Premium
Przejdź do wiadomości