Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o.

Polietylen, polipropylen i zaawansowane materiały poliolefinowe


Dane kontaktowe:

ul. Ignacego Łukasiewicza 39
Polska, 09-400 Płock


Opis działalności

Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. (BOP) jest spółką joint venture utworzoną w marcu 2003 r. przez firmę PKN ORLEN SA (największy polski producent i dystrybutor paliw) oraz firmę Basell Europe Holdings B.V. (największy na świecie producent polipropylenu i czołowy producent polietylenu). Każdy z partnerów posiada 50-proc. udziałów w spółce.

Firma BOP oferuje polietylen (PE), polipropylen (PP) i zaawansowane materiały poliolefinowe. Są one wytwarzane w zakładach produkcyjnych w Płocku i międzynarodowej sieci produkcyjnej firmy Basell. Zakłady produkcyjne korzystają z materiałów i usług firmy PKN ORLEN, która zapewnia też rozległą wiedzę marketingową dotyczącą regionu, a także udostępnia lokalizację strategiczną pod względem geograficznym. Koncern Basell udostępnia firmie BOP nowoczesną technologię, zapewnia globalny dostęp do klientów i oferuje procedury operacyjne wysokiej jakości.

Produkty firmy są dostępne w następujących podstawowych segmentach rynku: towary konsumpcyjne, folie do pakowania, produkty wytwarzane z wykorzystaniem technologii formowania z rozdmuchiwaniem, takie jak butelki i kontenery, rury do dostarczania wody pitnej, rury kanalizacyjne i wyroby włókiennicze (przędza i włókna, przeznaczone do zastosowań konsumenckich i przemysłowych).


Wiadomości

Przejdź do wiadomości
Wiadomości są widoczne tutaj tylko dla firm posiadających pakiet Biznes Plus lub Biznes Premium

Galeria zdjęć