Compositive

Granulaty kompozytowe WPC z domieszkami mączki drzewnej, łuski kawy, konopii i skrobi termoplastycznej

Compositive

ul. Kuków 86a
34-206 Krzeszów
Polska
Zaloguj się aby wyświetlić dane kontaktowe

Opis działalności

Compositive jest liderem w produkcji nowoczesnych, ekologicznych i biodegradowalnych granulatów kompozytowych z domieszkami mączki drzewnej, łuski kawy, konopii, a także biodegradowalnej skrobi termoplastycznej.

Granulaty Compositive to przede wszystkim kompozyty szeroko modyfikowalne pod kątem osiągnięcia wysokiej wytrzymałości, które z powodzeniem mogą zastąpić popularny plastik.
Tworzone są według unikalnej i autorskiej technologii i przeznaczone są przede wszystkim do przetwarzania metodą wtrysku, wytłaczania, termoformowania lub rozdmuchu.

Do produkcji granulatów Compositive wykorzystujemy odpady powstałe z własnej produkcji mebli drewnianych, a także łuski palonej kawy czy konopie, po to, by w ramach filozofii zero waste odzyskiwać surowce i tym samym dać im drugie życie.
Produkty, które powstają z naszego granulatu są przyjazne środowisku, a przy tym cechują się wysoką wytrzymałością, odpornością na ścieranie, obciążenia, działanie wilgoci, butwienie, a także na promieniowanie UV.

Dlaczego warto wybrać granulaty Compositive?
  • produkcja granulatu Compositive to recykling surowców z innej działalności poprodukcyjnej
  • granulat Compositive może być zastosowany do produkcji wszędzie tam, gdzie stosuje się inne tworzywa sztuczne np. plastik
  • podczas produkcji na bazie granulatów Compositive zmniejszamy koszty energii i tym samym emisję CO2 o ponad 40%, gdyż tworzywo z dodatkiem naturalnych komponentów nie wymaga tak dużych nakładów
  • kupując granulat Compositive i produkty z niego stworzone, chronisz naturalne środowisko i wspierasz ideę zamkniętego obiegu „zero waste”