Ecol Sp. z o.o

Badania Olejów, Dystrybucja Środków Smarnych, Przemysłowy Serwis Olejowy

Ecol Sp. z o.o

ul. Podmiejska 71A
44-207 Rybnik
Polska
Zaloguj się aby wyświetlić dane kontaktowe

Opis działalności

Ecol Sp. z o.o. od ponad od 1992 roku rozwija technologie związane z inżynierią smarowania, diagnostyką maszyn oraz czyszczeniem instalacji przemysłowych.

Równolegle do rozwoju usług dla przemysłu i energetyki rozwinęliśmy zaplecze technologiczne dla usług diagnostycznych opartych o analizy olejowe.

Wysoką jakość usług potwierdzają certyfikaty ISO 9001, 14001, 4500, 17025 oraz SCC Petro i WHG Industrie Service. Ecol jest członkiem VGB Powertech oraz ICML.

CO OTRZYMUJĄ NASI KLIENCI

Usługi diagnostyczne


Niezależne Laboratorium

Dysponujemy najnowocześniejszym, niezależnym, akredytowanym przez Polskie Centrum Akredytacji, Laboratorium Olejowym w Polsce, posiadającym wdrożony system zarządzania jakością zgodny z normą ISO 17025.

W naszym laboratorium badamy oleje, smary, paliwa, ciecze obróbcze i płyny eksploatacyjne, zarówno oparte o bazy mineralne jak i syntetyczne, w tym: oleje silnikowe, oleje przekładniowe, ciecze hydrauliczne, ciecze chłodzące, smary plastyczne, płyny elektroizolacyjne, a także paliwa.

Certyfikowani diagności

Wszystkie otrzymane wyniki badań laboratoryjnych są analizowane przez wykwalifikowanych diagnostów – jedyni w Polsce certyfikowani przez ICML i STLE. Klienci otrzymują raporty badań opatrzone komentarzem i wskazówkami wykwalifikowanych specjalistów z zakresu trybologii.

Nowoczesna technologia badania smaru

Od 2021 roku badania laboratoryjne smarów realizujemy w oparciu o najnowocześniejszą na świecie metodę badania smarów - Grease Thief®, która pozwalająca na badanie konsystencji smaru, stopnia zużycia, zanieczyszczenia, utleniania oraz zliczenia cząstek zużyciowych, na podstawie próbki o wadze zaledwie 1g.

Odwiedź nasze laboratorium ⬇


Dystrybucja środków smarnych dla przemysłu

Ecol od 1994 roku jest autoryzowanym branżowym dystrybutorem środków smarnych LOTOS Oil – wiodącego w Polsce producenta środków dla przemysłu.

Od 2017 roku Ecol jest także wyłącznym w Polsce dystrybutorem STRUB Swiss Tribology, niezależnego szwajcarskiego producenta środków smarnych i technicznych środków czyszczących, w tym wysoko wyspecjalizowanych produktów z grupy NSF H1.

Uzupełniająco oferujemy produkty innych znanych producentów jak Fuchs, Chevron, Shell, Mobil, Total, Addinol, Quaker i wielu innych. Dostarczamy środki smarne wraz z pełnym doradztwem i serwisem eksploatacyjnym.

Przemysłowy serwis olejowy


Nasza usługa kompleksowego serwisu smarowniczego to flagowy produkt Ecol, przeznaczony dla najbardziej wymagających Klientów z rynku przemysłowego. Nasze usługi świadczymy w systemie outsourcingu, jako proces długoterminowy, realizowany na terenie obiektu odbiorcy.

Doraźne usługi olejowo-smarownicze
Świadczymy także doraźne usługi smarownicze obejmujące m.in.:

  • dostawy środków smarnych i hydraulicznych,
  • wymiany olejów,
  • zbiórkę i transport zużytych środków smarnych do instytucji utylizującej,
  • filtrację i pielęgnację olejów
  • czyszczenie układów olejowych i hydraulicznych,
  • napełnianie układów,
  • analizy olejowe.

Realizujemy wymiany olejów (przekładniowych oraz hydraulicznych) przy użyciu wyspecjalizowanego sprzętu, pozwalającego na zachowanie wysokiej klasy czystości.
Pomagamy zmniejszać koszty eksploatacji urządzeń poprzez kondycjonowanie środków smarnych, stosując zaawansowaną filtrację oraz odwadnianie.

Technologia anty-varnish

Pozbądź się varnishu i zadbaj o swój układ olejowy

Korzystamy z alternatywnych technologii usuwania osadów starzeniowych oleju - szlamów i lak – dzięki opatentowanej technologii Solvancer® firmy Fluitec.

Ecol jest wyłącznym dystrybutorem w Polsce firmy Fluitec, dostawcy technologii usuwania osadów lakierowych z olejów tzw. varnishy.

Rozwiązania Anty-Varnish firmy Fluitec to produkty całkowicie mieszalne z innymi środkami smarnymi i nie zakłócające ich działania, a wpływające jedynie na poprawę rozpuszczalności osadów lakierowych.

Wiadomości

Wiadomości są widoczne tutaj tylko dla firm posiadających pakiet Biznes Plus lub Biznes Premium
Przejdź do wiadomości