Eurocast Sp. z o.o.

Folie opakowaniowe: Apet, CPPCast, PE, metalizacja, AlOx


Dane kontaktowe:

ul. Wejherowska 9
Polska, 84-220 StrzebielinoEUROCAST – innowacje w świecie folii

EUROCAST Sp. z o.o. zajmuje się produkcją szerokiego asortymentu jedno-
i wielowarstwowych nowoczesnych folii giętkich z polipropylenu i polietylenu oraz folii sztywnych PET, przeznaczonych do produkcji opakowań do żywności i opakowań medycznych a także różnych zastosowań w przemyśle.

Firma świadczy również usługi metalizacji i laminacji. Obecnie fabryka zajmuje powierzchnie magazynowo-produkcyjne o wielkości 11.000 m kw.

W EUROCAST zatrudnionych jest około 155 pracowników. Ponadto spółka posiada rozbudowaną sieć agentów/dystrybutorów na terenie całej Europy.

Firma, działająca aktualnie pod nazwą EUROCAST, powstała w 1997 r. i od razu zyskała miano lidera na lokalnym rynku metalizowanych folii giętkich.

W ciągu ostatnich 15 lat przeprowadzono 7 dużych inwestycji, dzięki którym m.in. w 2004 r. rozpoczęto produkcję folii CPP.

W 2007 r. uruchomiona została linia do produkcji folii APET, PE, CPP, a w 2010 r. wprowadzono system ERP, TETA Constellation.

W 2013 r. park maszynowy został wzbogacony o nową maszynę do folii APET, zwiększając moce o kolejne 5 tys. ton zdolności produkcyjnych. Obecnie EUROCAST posiada możliwości produkcyjne na poziomie 28 tys. ton rocznie oraz planuje kolejne inwestycje.