FCC Polska Sp. z o.o.

FCC w Polsce to przede wszystkim kompleksowe usługi gospodarowania odpadami, czyli zbieranie i usuwanie odpadów komunalnych niebezpiecznych i przemysłowych.

 
Dane kontaktowe:
ul. Lecha 10
Polska, 41-800 Zabrze

Opis działalności

Usługi z zakresu ochrony środowiska

Koncern FCC Environment CEE (dawniej .A.S.A. Group) został założony w roku 1988. Swoją działalność koncern zaczął stopniowo rozszerzać na kraje Europy Środkowej – od 1992r. jest obecny w Republice Czeskiej, na Węgrzech i na Słowacji. W połowie 2000 r. firma FCC pojawiła się na terenie Polski. Centrala polskiej gałęzi  – FCC Polska (dawniej A.S.A. Eko Polska) - znajduje się w Zabrzu, skąd jej przedstawiciele  wyznaczają kierunki rozwoju koncernu na rynku polskim.

Od połowy 2001 roku FCC świadczy swoje usługi dla mieszkańców i klientów instytucjonalnych na terenie województwa śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego odnotowując dynamiczny przyrost liczby gmin i podmiotów gospodarczych, zainteresowanych nawiązaniem współpracy w zakresie gospodarki odpadami.

FCC w Polsce to przede wszystkim kompleksowe usługi gospodarowania odpadami, czyli zbieranie i usuwanie odpadów komunalnych niebezpiecznych i przemysłowych. Jednakże korzystając z wieloletnich doświadczeń i profesjonalnego zaplecza, w wachlarzu oferowanych przez FCC usług znajdują się również m.in. usługi konsultingowe, rekultywacja, edukacja ekologiczna.