FIAB Machines

Zgrzewanie, zgrzewarki, pcv, folia, zgrzewanie folii, hale namiotowe


Dane kontaktowe:

ul. Rakietowa 38
Polska, 54-615 Wrocław


Opis działalności

W 1950, z początkiem „ery plastiku”, FIAB rozpoczął produkcję maszyn przeznaczonych dla przemysłu tworzyw sztucznych. W przeciągu 70 lat, z lokalnej szwedzkiej firmy, FIAB stał się liderem rynku w dziedzinie produkcji maszyn zgrzewających technologią wysokiej częstotliwości (WCz). Zdobyte doświadczenie i wiedza pozwoliły nam rozwinąć i udoskonalić tą unikalną metodę łączenia materiałów plastikowych (PCV, PU).

Nasza oferta obejmuje stacjonarne i mobilne zgrzewarki WCz, co doskonale odpowiada potrzebom zarówno małym, średnim jak i największym producentom z rozmaitych branż: architektury lekkiej, przemysłu samochodowego i transportowego, przemysłu medycznego, reklamy i druku, wyposażenia basenów, produkcji markiz i zadaszeń.

Przeniesienie siedziby firmy do Polski pozwoliło nam na ulepszenie procesu obsługi klientów, począwszy od specyfikacji zamówienia, przez wsparcie posprzedażowe i serwis. Jego zasługą jest również rozwinięcie oferty FIAB. Obok standardowych zgrzewarek WCz realizujemy indywidualne projekty maszyn, dopasowanych do charakteru branży naszych klientów.

Pozycja firmy FIAB na rynku zgrzewarek to zasługa szeroko zakrojonych działań badawczych na rzecz technologii WCz (generatory, rozszerzenie zastosowań technologii). Stale podnosimy nasze kompetencje i poszerzamy wiedzę z zakresu WCz dzięki współpracy z uniwersytetami, instytutami, międzynarodowymi firmami (Serge Ferrari, Hightex), jak również artystami („Leviathan” autorstwa Anish Kapoor).

Praca dla naszych klientów, najlepszych specjalistów w swojej dziedzinie, to wielkie wyzwanie polegające na stworzeniu zgrzewarek o wysokiej jakości, funkcjonalności i wydajności.
Mając 70-letnie doświadczenie w technologii zgrzewania wysoką częstotliwością wiemy, że spełnimy ich oczekiwania.