Grupa Azoty Police

Biel tytanowa TYTANPOL®, pigmenty, chemikalia, nawozy, POLIFOSKA


Dane kontaktowe:

ul. Kuźnicka 1
Polska, 72-010 Police
Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police SA od blisko 40 lat są jednym z największych zakładów przemysłu chemicznego w Polsce i liczącym się graczem na rynku europejskim. Będąc największym polskim eksporterem nawozów, pigmentów i chemikaliów, "POLICE" mają ugruntowaną pozycję na rynkach niemal całego świata.

"POLICE" wyróżnia unikatowa w Polsce instalacja bieli tytanowej, skala produkcji amoniaku, kwasów: fosforowego i siarkowego oraz wysoka pozycja w sektorze mineralnych nawozów wieloskładnikowych - firma dostarcza na rynek wewnętrzny ponad 50 % wszystkich produkowanych w Polsce nawozów tej grupy. Wizytówką "POLIC" są wieloskładnikowe nawozy mineralne oraz Mocznik.pl - nawóz azotowy - spełniający wysokie wymagania jakościowe, który jest najbardziej bezpiecznym nawozem azotowym dla roślin, a ze względu na bardzo dobre parametry jakościowe, znalazł również szerokie zastosowanie poza rolnictwem. "POLICE" z powodzeniem wprowadziły na rynek i sprzedają swoje produkty w segmencie nawozów ogrodniczych. Obecnie nie tylko rolnicy, ale również działkowcy i zwolennicy pięknych ogrodów mogą przekonać się o zaletach nawozów produkowanych przez Zakłady Chemiczne "POLICE" SA.

Pigmenty TYTANPOL® produkowane są wyłącznie w Zakładach Chemicznych „POLICE” SA, w oparciu o nowoczesną technologię spełniającą rygorystyczne wymagania środowiskowe. Ważną datą dla Zakładów Chemicznych "POLICE” SA był 14 lipca 2005 – dzień debiutu giełdowego Spółki na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Wejście na giełdę było efektem prowadzonych od wielu lat przekształceń, wdrażania indywidualnej strategii rozwoju i restrukturyzacji, a także umacniania rynkowej pozycji Spółki w branży chemicznej. Zakłady Chemiczne "POLICE” SA są członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Nawozów (EFMA) oraz Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Dwutlenku Tytanu (TDMA).