Grupa Azoty Police

Biel tytanowa TYTANPOL®, pigmenty, chemikalia, nawozy, POLIFOSKA


Dane kontaktowe:

ul. Kuźnicka 1
Polska, 72-010 Police


O firmie


Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police SA od blisko 40 lat są jednym z największych zakładów przemysłu chemicznego w Polsce i liczącym się graczem na rynku europejskim. Będąc największym polskim eksporterem nawozów, pigmentów i chemikaliów, "POLICE" mają ugruntowaną pozycję na rynkach niemal całego świata.

"POLICE" wyróżnia unikatowa w Polsce instalacja bieli tytanowej, skala produkcji amoniaku, kwasów: fosforowego i siarkowego oraz wysoka pozycja w sektorze mineralnych nawozów wieloskładnikowych - firma dostarcza na rynek wewnętrzny ponad 50 % wszystkich produkowanych w Polsce nawozów tej grupy. Wizytówką "POLIC" są wieloskładnikowe nawozy mineralne oraz Mocznik.pl - nawóz azotowy - spełniający wysokie wymagania jakościowe, który jest najbardziej bezpiecznym nawozem azotowym dla roślin, a ze względu na bardzo dobre parametry jakościowe, znalazł również szerokie zastosowanie poza rolnictwem. "POLICE" z powodzeniem wprowadziły na rynek i sprzedają swoje produkty w segmencie nawozów ogrodniczych. Obecnie nie tylko rolnicy, ale również działkowcy i zwolennicy pięknych ogrodów mogą przekonać się o zaletach nawozów produkowanych przez Zakłady Chemiczne "POLICE" SA.

Pigmenty TYTANPOL® produkowane są wyłącznie w Zakładach Chemicznych „POLICE” SA, w oparciu o nowoczesną technologię spełniającą rygorystyczne wymagania środowiskowe. Ważną datą dla Zakładów Chemicznych "POLICE” SA był 14 lipca 2005 – dzień debiutu giełdowego Spółki na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Wejście na giełdę było efektem prowadzonych od wielu lat przekształceń, wdrażania indywidualnej strategii rozwoju i restrukturyzacji, a także umacniania rynkowej pozycji Spółki w branży chemicznej. Zakłady Chemiczne "POLICE” SA są członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Nawozów (EFMA) oraz Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Dwutlenku Tytanu (TDMA).


Wiadomości

Przejdź do wiadomości
Wiadomości są widoczne tutaj tylko dla firm posiadających pakiet Biznes Plus lub Biznes Premium