Herrmann Ultraschalltechnik GmbH & Co. KG

Producent zgrzewarek ultradźwiękowych, generatorów i sonotrod do łączenia elementów termoplastycznych formowanych wtryskowo

Herrmann Ultraschalltechnik GmbH & Co. KG
 
Dane kontaktowe:
ul. Descostr. 3 – 9
Niemcy, D-76307 Karlsbad

Opis działalności

Firma Herrmann Ultraschall GmbH & Co. KG, założona przez Waltera Herrmanna w 1961 roku, jest globalnym liderem technologii ultradźwiękowego zgrzewania materiałów termoplastycznych, obecnym na całym świecie. Przedsiębiorstwo zatrudnia 370 osób w czterech głównych siedzibach, zlokalizowanych w Niemczech (Karlsbad), Stanach Zjednoczonych, Chinach i Japonii, oraz w 21 centrach technologicznych w różnych zakątkach świata. Sukces firmy Herrmann Ultraschall opiera się na skutecznych rozwiązaniach i usługach doradztwa projektowego (inżynieria ultradźwiękowa) świadczonych przez wysoko wykwalifikowanych pracowników.

Herrmann Ultraschall produkuje autonomiczne urządzenia, generatory i systemy do zgrzewania ultradźwiękowego, które można również stosować w ramach zautomatyzowanych linii produkcyjnych. Bogata oferta produktów firmy umożliwia precyzyjne, szybkie i przyjazne dla środowiska zgrzewanie tworzyw sztucznych, materiałów opakowaniowych i artykułów włókninowych.

Metody ultradźwiękowe znajdują zastosowanie w przypadku elementów formowanych wtryskowo w różnych gałęziach przemysłu, np. w produkcji części samochodowych, artykułów gospodarstwa domowego, elektroniki i produktów medycznych.

zgrzewanie tworzyw sztucznych

TWORZYWA SZTUCZNE:

Segment TWORZYW SZTUCZNYCH firmy Herrmann Ultraschall oferuje nowoczesne zgrzewarki ultradźwiękowe do łączenia części wykonanych z materiałów termoplastycznych. Specyfikacje urządzeń z tej serii sprawiają, że sprawdzą się one nawet w najtrudniejszych zastosowaniach dzięki możliwości indywidualnego dopasowania częstotliwości i mocy znamionowej. Najnowocześniejsze generatory ultradźwiękowe pozwalają na dokładne kontrolowanie mocy i uzyskiwanie powtarzalnych rezultatów. W połączeniu z mikrokontrolerem generator wytwarza wymagane wysokie napięcie i wymaganą energię, jednocześnie utrzymując amplitudę na stałym poziomie, co pozwala chronić system wibracyjny przed przeciążeniem.

zgrzewarki ultradźwiękowe

Tworząc urządzenia z serii HiQ, inżynierowie z firmy Herrmann Ultraschall opracowali zupełnie nową koncepcję, dzięki której zwiększono produktywność poprzez wydajniejsze wykorzystanie energii i łatwiejszą obsługę.

Ponadto Herrmann Ultraschall oferuje wysoce elastyczne technologie na potrzeby nietypowych maszyn i zautomatyzowanych linii produkcyjnych. Urządzenia wykonawcze są dostępne w różnych wersjach do częstotliwości 20, 30 i 35 kHz. Zostały pomyślane jako elastyczny układ modułowy, który można dopasować do indywidualnych potrzeb zgrzewalniczych. Dzięki systemowi szybkiej zmiany i ruchomemu wózkowi urządzenie można stosować praktycznie pod każdym kątem.

PAKOWANIE:

Produkty i usługi oferowane przez firmę Herrmann Ultraschall na potrzeby przemysłu opakowaniowego sprawdziły się w wielu zastosowaniach, takich jak pakowanie z wykorzystaniem folii (torebki stojące, worki poduszkowe), pakowanie napojów (folie, kartony), kapsułki na kawę i torebki na herbatę, końcówki spout, zaworki, czy worki strunowe. Ich największą zaletą jest możliwość zgrzewania pomimo zanieczyszczenia materiału oraz wysokiej klasy nadzór nad każdym zgrzewanym elementem, a także stały proces kontroli i monitorowania. Narzędzia pracy pozostają zimne i czyste i nie przywierają do materiału opakowaniowego.

WŁÓKNINY:

Firma Herrmann Ultraschall jest światowym liderem w zakresie ultradźwiękowego zgrzewania produktów higienicznych. Wysokowydajne technologie oferowane przez przedsiębiorstwo sprawdzają się w rozmaitych procesach i zastosowaniach. Pozwalają one produkować całkowicie pozbawione kleju pieluchy o warstwie głównej formowanej ultradźwiękowo, zgrzewanymi zapięciami z przodu i z tyłu, zabezpieczeniem wewnętrznym, szwem wzdłużnym, elementami elastycznymi i laminowaną wkładką na plecach. Klienci mogą testować wybrane zastosowania w nowoczesnych laboratoriach ultradźwiękowych w Europie, Stanach Zjednoczonych i Azji. Najnowsze urządzenie laboratoryjne osiąga prędkość 800 m/min i może obrabiać materiały o szerokości do 500 mm.

INŻYNIERIA ULTRADŹWIĘKOWA:

Satysfakcja klientów to nasz główny cel. Firma Herrmann Ultraschall oferuje szeroką gamę usług z zakresu INŻYNIERII ULTRADŹWIĘKOWEJ umożliwiających optymalną integrację procesu zgrzewania ultradźwiękowego z linią produkcyjną klienta. Usługi te obejmują korzystanie z laboratorium ultradźwiękowego, opracowanie projektu technicznego, szkolenia i seminaria oraz globalny serwis przez cały okres użytkowania (Global LifeTime Service), oparty na 50-letnim doświadczeniu w zakresie zgrzewania ultradźwiękowego. Umów się na spotkanie już dziś!