Ichemad-Profarb sp. z o.o.

Producent wytłaczarek i kompletnych linii do wytłaczania


Dane kontaktowe:

ul. Chorzowska 117
Polska, 44-100 Gliwice


Opis działalności

Zakłady Maszyn Chemicznych Metalchem to firma z tradycją sięgającą lat 50-tych XX wieku. Od początku swego istnienia zajmuje się projektowaniem i produkcją maszyn oraz linii do przetwórstwa tworzyw termoplastycznych metodą wytłaczania. W ofercie ZMCh Metalchem znajduje się obecnie szeroki asortyment nowoczesnych wytłaczarek jedno i dwuślimakowych i współpracujących z nimi linii technologicznych. Zaawansowane rozwiązania techniczne zastosowane w wytłaczarkach w powiązaniu z odpowiednimi liniami do produkcji profili, rur gładkich i karbowanych, jedno i wielowarstwowych, folii opakowaniowej i termokurczliwej oraz granulatów i regranulatów z tworzyw sztucznych powodują, że znajdują one zastosowanie przy wytwarzaniu produktów stosowanych w wielu gałęziach przemysłu m.in. w budownictwie, telekomunikacji, ochronie środowiska, a także w przemyśle elektrotechnicznym, opakowaniowym, spożywczym.

W zależności od rodzaju, gatunku i właściwości przetwórczych tworzyw oraz charakteru produkcji, oferta Spółki obejmuje linie technologiczne na bazie:
  • wytłaczarek jednoślimakowych ze ślimakami o średnicy od 20 do 125 mm, w tym także bezprzekładniowych wytłaczarek wysokomomentowych,
  • współwytłaczarek ze ślimakami o średnicy od 20­ do 45 mm, w tym również koekstruderów pionowych,
  • wytłaczarek dwuślimakowych stożkowych przeznaczonych przede wszystkim do przetwórstwa PVC oraz
  • wytłaczarki do gumy ze ślimakami o średnicy od 32 do 125mm,
  • wytłaczarki spożywcze jednoślimakowe i dwuślimakowe ze ślimakami stożkowymi.

W ofercie Spółki znajdują się także nowe układy uplastyczniające do wytłaczarek innych producentów, możliwość regeneracji wyeksploatowanych układów wytłaczarek i wtryskarek (w tym regeneracji ślimaków metodą napawania plazmowego PTA) oraz szeroki zakres usług obróbki mechanicznej (z wierceniem głębokich otworów włącznie) i możliwość azotowania gazowego. Klienci mogą liczyć na profesjonalne doradztwo, dostosowanie oferty do swoich indywidualnych wymagań, szybki serwis, a nawet przeprowadzenie testów wytłaczania. Uwaga: W dniu 19 września 2014 r. nastąpiło połączenie Zakładów Maszyn Chemicznych Metalchem ze spółką Profarb – Grupa Chemiczna w trybie art. 492 § 1 pkt. 1 Kodeksu Spółek Handlowych, a od 28 listopada nowa spółka działa pod firmą ICHEMAD-Profarb Sp. z o.o. Połączenie nie ma wpływu na zakres naszej oferty produktowej, a efekt synergii powinien przynieść umocnienie naszej pozycji na rynku.

Wiadomości

Przejdź do wiadomości
Wiadomości są widoczne tutaj tylko dla firm posiadających pakiet Biznes Plus lub Biznes Premium

Galeria zdjęć