Karl Finke GmbH & Co. KG

Barwniki, koncentraty, masterbatche, proszki pigmentowe, barwniki ciekłe, pasty barwiące do tworzyw sztucznych

 
Dane kontaktowe:
ul. Hatzfelder Str. 174 - 176
Niemcy, 42281 Wuppertal

Opis działalności

Karl Finke GmbH & Co. KG z siedzibą w Wuppertalu jest jednym z największych prywatnych, średniej wielkości producentów masterbatchy dla przemysłu przetwórstwa tworzyw sztucznych w Europie. Wysokowartościowe masterbacze, farby w płynie, farby w paście i preparaty pigmentowe w postaci proszku znajdują zastosowanie w opakowaniach do kosmetyków i żywności, w przetwórstwie wtryskowym, w barwieniu technicznych części konstrukcyjnych, foliach oraz w przemyśle motoryzacyjnym i meblowym.

Firma, mająca 70 lat doświadczenia, posiadająca certyfikaty ISO 9001, 14001 oraz 50001 wydane przez akredytowane firmy certyfikujące, prowadzi swoich klientów od projektów do produkcji seryjnej ich wyrobów. Najnowocześniejszy technicznie sprzęt gwarantuje optymalne rozwiązania w zakresie techniki stosowania i kolorystyki we własnym laboratorium lub na miejscu u klienta.

Jako przedsiębiorstwo niezależne od koncernów, firma Karl Finke GmbH & Co. KG utrzymuje bazy dystrybucyjne w wielu krajach i eksportuje swoje wyroby na cały świat.

Karl Finke GmbH & Co. KG jest renomowanym specjalistą w zakresie wspomagania kolorystycznego przetwórców tworzyw sztucznych, projektantów i producentów marek w procesie szybkiego i ekonomicznego przekształcania wzorców kolorystycznych w gotowe produkty. Dopasowane kolorystycznie koncepcje Finke, zapewniają bardzo krótki czas wejścia na rynek od pomysły do realizacji. Producenci wyrobów z tworzyw sztucznych mogą wybierać spośród trzech koncepcji usług związanych z procesem dopasowywania kolorów dla ich indywidualnych gotowych do użycia barwników Finke: dopasowywania kolorów i testy próbek zgodnie ze specyfikacją, niestandardowego dopasowywania kolorów w laboratorium Finke lub usługi kolorystycznej na miejscu u klienta. Oprócz próbek kolorów, posiadamy dwie aplikacje Finke - RAL-Finder i PAN-Finder (oba dostępne bezpłatnie dla systemów Android i iOS w Google Play i App Store) – które wspomagają właściwy wybór kolorów.

Najnowocześniejsze linie produkcyjne w połączeniu z 70 letnim doświadczeniem, stanowią klucz do wysokiej jakości barwników oferowanych na całym świecie, przez Karl Finke GmbH & Co. KG, firmę rodzinną z Wuppertalu (Niemcy), gdzie znajduje się produkcja. Oprócz koncentratów w postaci masterbatchy i proszków pigmentowych, Finke oferuje ciekłe barwniki oraz pasty barwiące, dostosowane praktycznie do każdego rodzaju tworzyw sztucznych. Każdego roku koloryści Finke opracowują około 8000 barwników zgodnie ze specyfikacjami klientów z takich sektorów rynku jak: kosmetyczny i opakowaniowy, technologia medyczna, motoryzacja, meble, elektronika i zabawki.
Masterbatche Fibaplast

Proszki Wubalen

Barwniki ciekłe i pasty Fibasol

Dodatkowe informacje są dostępne na naszej stronie: http://finke-colors.eu/en/press/ oraz http://finke-colors.eu/en/press/media-center/

Kontakt w Polsce: Michał Pijewski m.pijewski@finke-colors.de +48 601 282 193

Wiadomości

Wiadomości są widoczne tutaj tylko dla firm posiadających pakiet Biznes Plus lub Biznes Premium
Przejdź do wiadomości

Galeria zdjęć