Medi-Laabs Dr Magdalena Laabs

Wysokiej jakości tkaniny filtrujące typu Melt-Blown, maski przecuwpyłowe FFP1, FFP2 i FFP3, surowce do produkcji masek higienicznych, masek medycznych, półmasek

Dane kontaktowe:
ul. Angermünderstrasse 101
Niemcy, 16227 Eberswalde k. Berlina

Opis działalności

Medilaabs GmbH jest niemieckim producentem włóknin melt-blown non woven, stosowanych jako warstwa filtrująca do masek ochronnych FFP1, FFP2, FFP3, a także producentem samych masek FFP2. Dr Magdalena Laabs, właściciel firmy Medi-Laabs GmbH, dostarczyła, uruchomiła i wdrożyła produkcję kilkudziesięciu maszyn do produkcji masek i półmasek tzw. Respiratorów w 2020 i 2021 roku u klientów z Niemiec, Anglii, Czech i Polski.

Z uwagi na brak na rynku tkanin filtracyjnych oraz dostęp do technologii ich produkcji know-how Magdalena Laabs zdecydowała się na uruchomienie spółki celowej, która specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości włóknin melt-blown.

Oferowana przez Medilaabs GmbH włóknina Meltblown przeszła pozytywnie testy filtracji i oporów powietrza w niemieckich (DEKRA), brytyjskich (BSI), polskich (PRS, CIOP) i tureckich (MNA) laboratoriach akredytowanych. Medilaabs posiada wyniki badań włókniny Meltblown 1 warstwa 25 gram/m2 o filtracji bakteryjnej BFE (Bacterial Filtration Efficiency) 99,41%, spełniające normę dla masek medycznych EN 14683.

Obecnie Medi-Laabs jest w stanie dostarczyć surowce do produkcji masek medycznych i półmasek FFP2 i FFP3, a także same maski FFP2. Firma jest w stanie wykonać maski na zamówienie, również w wersji oznaczonej logo klienta.

Niezależne akredytowane laboratorium Hohenstein Institute w Niemczech potwierdziło skuteczność filtracji włókniny Medi-Laabs-Melt-Blown na poziomie 99,41%, co pozwala na jej stosowanie we wszystkich typach masek medycznych (I, II, IIR). W lipcu 2020 roku Medi-Laabs uzyskała certyfikat OEKO-TEX potwierdzający, że włókniny melt-blown są bezpieczne. Certyfikat ten potwierdza jakość wyrobów tekstylnych mających kontakt z ludzką skórą.

Jak również maski FFP2 zostały przebadane na zlecenie Medi-Laabs GmbH w Niemieckim laboratorium akredytowanym DEKRA i spełniają normę EN 149 dla półmasek przeciwpyłowych - filtracja PFE Particle Filtration Efficiency wynosi ponad 95%. Również zbadane opory powietrza masek FFP2 spełniły wymagania normy dla masek przeciwpyłowych typu FFP2.


Dr Magdalena Laabs pracuje w branży przetwórstwa tworzyw od ponad 20 lat. Zdobyte doświadczenie pozwoliło na szybkie wdrożenie produkcji włóknin Meltblown oraz masek FFP2.Kategorie

  1. Wyroby » Wyroby medyczne