Milar Sp z o.o.

Dystrybutor materiałów do produkcji kompozytów, tworzyw narzędziowych, klejów i wielu innych

Milar Sp z o.o.

Milar Sp z o.o.

ul. Graniczna 47
05-825 Grodzisk Mazowiecki
Polska
Zaloguj się aby wyświetlić dane kontaktowe

Opis działalności

Milar to firma zajmująca się dystrybucją głównie produktów chemicznych. Istnieje na polskim rynku od 1990 roku a od 2008 roku jest częścią niemieckiego koncernu Biesterfeld – wiodącego dystrybutora produktów chemicznych w Europie.

Firma oferuje klientom fachowe doradztwo techniczne, szkolenia oraz szeroki asortyment wysokiej jakości produktów specjalistycznych m. in.:

  • do wytwarzania struktur kompozytowych;
  • do produkcji modeli, form, prototypów;
  • klejów, smarów, rozdzielaczy;
  • dla elektroniki, energetyki oraz elektrotechniki;
  • gum silikonowych, mieszanek gumowych oraz  dodatków;
  • maszyn oraz produktów uzupełniających.


OFERTA

Materiały do wytwarzania struktur kompozytowych: maty szklane, tkaniny szklane plecione, tkaniny szklane szyte, matotkaniny szklane, tkaniny do RTM, tkaniny węglowe, tkaniny aramidowe, hybrydy, rowing: szklany, węglowy, aramidowy, prepregi, plastry miodu: aramidowe, aluminiowe, PP, pianki PVC, pianki PET, pianki PU, pianki przeszywane, żywice poliestrowe, żywice winyloestrowe, żywice epoksydowe, żelkoty, materiały do infuzji oraz worka próżniowego, środki rozdzielające.

Materiały do produkcji modeli, form, prototypów: płyty modelarskie, płyty narzędziowe, odlewane bloki, kształtki, pasty i szpachle modelarskie, żelkoty i żywice do laminowania, żywice epoksydowe do odlewania, żywice poliuretanowe do odlewania, elastyczne poliuretany do odlewania, żywice na prototypy, addycyjne silikony formierskie, kondensacyjne silikony formierskie, silikony specjalne, systemy poliestrowe i winyloestrowe do budowy form, żywice akrylowe.

żywice

Profesjonalne kleje przemysłowe: epoksydowe, metakrylowe, poliuretanowe, silikonowe, cyjanoakrylowe, anaerobowe, utwardzane światłem UV, termotopliwe, wodne oraz urządzenia do utwardzania UV.

Specjalistyczne środki smarne: pasty do gwintów, pasty montażowe, smary: mineralne, półsyntetyczne, syntetyczne, produkty specjalne, oleje smarne, lakiery ślizgowe, dyspersje, produkty w sprayu, produkty z dopuszczeniem spożywczym.

Środki rozdzielające oraz pomocnicze: rozdzielacze silikonowe, rozdzielacze bezsilikonowe, rozdzielacze specjalistyczne, środki czyszczące i antykorozyjne.

Materiały dla elektroniki: żywice EP/PU do hermetyzacji, impregnacji i odlewania, żywice do produkcji LED, żywice do zalewania komponentów, pasty termoprzewodzące, silikony, żele i miękkie kompozycje dla delikatnych komponentów, lakiery, żywice utwardzane UV, produkty do montażu powierzchniowego, cyna, stopy lutownicze, topniki, kleje SMT i pasty lutownicze, maszyny do utwardzania UV, urządzenia dozujące, stacje lutownicze.

materiały do elektroniki

Materiały dla energetyki i elektrotechniki: żywice EP/PU do zalewania, hermetyzacji i odlewania, lakiery i żywice do impregnacji, silikony, tłoczywa EP/UP i fenolowe, papiery krepowane i nieorganiczne, włókna, tkaniny, prepregi i taśmy.

Gumy i dodatki do gum: bazy i mieszanki silikonowe, kauczuki syntetyczne, sadza i wypełniacze, środki spieniające, przyspieszacze i spowalniacze, barwniki, rozdzielacze.

Maszyny: wspólnie z producentami maszyn możemy wdrożyć pełny proces technologiczny m.in.: do wtrysku żywic, impregnacji uzwojeń, pultruzji oraz wielu innych.

Produkty uzupełniające: przemysłowe wylewki epoksydowe, w tym: dla branży spożywczej, na parkingi i podłogi o wysokim obciążeniu, oraz nasza specjalność wylewki antyelektrostatyczne ESD, płyty ulowe.