Phoenix Contact Wielkopolska Sp. z o.o.

Produkcja wyrobów elektrotechnicznych, części z tworzyw sztucznych, części z metalu, kable sygnałowe, montaż złączy rzędowych i złączy do płytek drukowanych


Dane kontaktowe:

ul. Celna 5
Polska, 64-300 Nowy TomyślFirma Phoenix Contact powstała ponad 80 lat temu i jest dziś liderem w technikach połączeń elektrycznych i automatyce przemysłowej. 12.800 osób pracujących w 50 oddziałach Phoenix Contact i 30 firmach partnerskich na całym świecie tworzy gęstą sieć dystrybucji i zapewnia obecność w pobliżu klienta. Nasza praca jest ukierunkowana na tworzenie postępu za pomocą innowacyjnych i inspirujących rozwiązań oraz relacji z klientami jak i partnerami biznesowymi zorientowanymi na wspólne i długotrwałe korzyści.

Phoenix Contact ze swoimi sześcioma liniami produktowymi oferuje nowatorski portfel przemysłowej elektroniki. Najlepsze połączenia "od czujników po elementy sterujące". Od tradycyjnych listew zaciskowych, poprzez przeciwbryzgowe wtyki maszynowe, po bezprzewodową sieć Ethernet: Nowatorskie rozwiązanie, które dają więcej, niż nasi klienci oczekują.


Phoenix Contact Wielkopolska Sp z o.o. to nowoczesne, dynamicznie rozwijające się przedsiębiorstwo, będące częścią międzynarodowej grupy. Spółka powstała w 1994 roku i obecnie zatrudnia 1600 pracowników, pracujących w czterech halach produkcyjnych o łącznej powierzchni
21 tys m2. Stosujemy uznane standardy produkcji i zarządzania, dostarczając na rynek światowy produkty najwyższej jakości zgodnie z wymaganiami obowiązującymi dla marki PHOENIX CONTACT.

W firmie można wyróżnić pięć działów produkcyjnych:

- produkcji części z tworzyw sztucznych
- produkcji części z metalu
- montażu złączy rzędowych
- montażu złączy do płytek drukowanych
- produkcji kabli sygnałowych
Działy produkcyjne są wspierane przez dział budowy maszyn i oprzyrządowania oraz dział budowy form wtryskowych.