Phoenix Contact Wielkopolska Sp. z o.o.

Produkcja wyrobów elektrotechnicznych, części z tworzyw sztucznych, części z metalu, kable sygnałowe, montaż złączy rzędowych i złączy do płytek drukowanych


Dane kontaktowe:

ul. Celna 5
Polska, 64-300 Nowy Tomyśl


Opis działalności

Jesteśmy częścią międzynarodowego koncernu. Mamy ponad 90 lat doświadczenia na świecie i ponad 20 na polskim rynku! W technikach połączeń elektrycznych i automatyce przemysłowej osiągnęliśmy pozycję lidera.

Phoenix Contact oferuje nowatorski portfel przemysłowej elektroniki. Najlepsze połączenia "od czujników po elementy sterujące". Od tradycyjnych listew zaciskowych, poprzez przeciwbryzgowe wtyki maszynowe, po bezprzewodową sieć Ethernet: Nowatorskie rozwiązanie, które dają więcej, niż nasi klienci oczekują.

Część produkcyjna o powierzchni 40 200 m2 znajduje się w Nowym Tomyślu (woj. wielkopolskie).  W 2018 roku otworzyliśmy drugi zakład produkcyjny w Tarnobrzegu (woj. podkarpackie).

Stale się rozwijamy. W 2017 roku powstały dwie nowe hale, w tym innowacyjny i w pełni zautomatyzowany magazyn wysokiego składowania.  W ciągu 4 lat zatrudnienie w firmie wzrosło o ok. 900 osób. Obecnie zatrudniamy ok.  3000 pracowników w Nowym Tomyślu i Tarnobrzegu oraz blisko 16 000 na świecie.

Phoenix Contact Wielkopolska produkuje elektryczne elementy łącznikowe z najróżniejszymi zasadami przyłączeniowymi. Potrzebne do tego obudowy z tworzywa sztucznego produkowane są we własnej jednej z największej w Polsce wtryskowni. Wtryskowania obsługuje aż 4 działy produkcyjne i posiada blisko 100 maszyn wtryskowych. Firma posiada również około 1500 form wtryskowych. Takie zaplecze pozwala na produkcję blisko 6500 rodzajów artykułów. W całej firmie maszyny wtryskowe produkują niemal 30 000 000 sztuk artykułów miesięcznie!

Mamy także własny Dział Budowy Maszyn, doskonale zautomatyzowaną Narzędziownię, nowoczesną Logistykę, Działy Rozwoju Produktów oraz Dział Kształcenia Zawodowego.