Polkor International Sp. z o.o.

Producent antybakteryjnego i antygrzybicznego dodatku do polimerów i farb nazwie Seantex (STX). Środek jest pochodzenia organicznego i nie zawiera nano metali lub związków toksycznych. Skutecznie zapobiega rozwojowi mikroorganizmów, wirusów, pleśni


Dane kontaktowe:

ul. Domaniewska 47/10
Polska, 02-672 Warszawa


Opis działalności

SEANTEX (STX), antybakteryjny dodatek do polimerów nie zawieraja cząstek nanometali i jest środkiem pochodzenia organicznego oraz nie zawiera związków toksycznych lub rakotwórczych. Bezpiecznie i permanentnie chroni przed rozwojem bakterii, pleśni i grzybów. Łatwy w zastosowaniu, doskonałe właściwości mechaniczne, wysoka efektywność, tolerancja cieplna, oraz kompatybilność z biodegradowalnymi tworzywami nowej generacji.

SEANTEX z powodzeniem łączy sie z niemalże każdym rodzajem tworzywa i silikonu, począwszy od biodegradowlanych toreb plastikowych, po utwardzony PVC.

STX może być stosowany we wszystkich technologiach przetwórstwa: wytłaczanie, wtryskiwanie, wydmuchiwanie, prasowanie, laminowanie, wylewanie czy też tłoczenie. Przedstawia bardzo wysoką siłę rozciągania, przyczepność, równomierną rozpuszczalność w procesie produkcji i inne właściwości.

STX skutecznie hamuje rozwój mikroorganizmów, wirusów, pleśni i infekcji, a także unicestwia znane bakterie takie jak: Staph, E.Coli, salmonellę, i wiele innych. Wykazuje swoje właściwości anty-mikrobowe w produkcie końcowym, gdy zostanie dodany w postaci przedmieszki do całej partii ładunkowej tworzywa w ilości od 0.5% do 3% całego wkładu.

Przykłady zastosowania:

- Próżniowe pojemniki tupperware
- Reklamowe opakowania na produkty spożywcze
- Kuchenne deski do krojenia
- Wyroby z grupy AGD
- Klimatyzatory / Filtry
- Wkłady do lodówek i zamrażarek, - Pralki
- Opakowania / Folia do pakowania,
- Zabawki z tworzyw dla dzieci
- Elementy składowe samochodów
- Artykuły biurowe
- Bielizna osobista i ubrania specjalistyczne
- Wyściółki do produkcji obuwia.
- Każda gałąź przemysłu gdzie używane są polimery.

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE I CERTYFIKATY SĄ DOSTĘPNE NA
www.POLKOR.com