Polkor International Sp. z o.o.

Seantex (STX) - antymikrobowy dodatek do polimerów. Przyjazny środowisku, dopuszczony do kontaktu z żywnością. Nie zawiera nanometali i związków toksycznych. Trwale zabezpiecza powierzchnię przed rozwojem mikroorganizmów

 
Dane kontaktowe:
ul. Domaniewska 47/10
Polska, 02-672 Warszawa

Opis działalności

SEANTEX (STX), antymikrobowy dodatek do polimerów nie zawierający nanometali i związków toksycznych. Bezpiecznie i permanentnie chroni powierzchnie gotowych produktów przed rozwojem bakterii i grzybów. Łatwy w zastosowaniu, doskonałe właściwości mechaniczne, wysoka efektywność, tolerancja cieplna, oraz kompatybilność z biodegradowalnymi tworzywami nowej generacji.

SEANTEX (STX) z powodzeniem łączy sie z niemalże każdym rodzajem tworzywa, począwszy od biodegradowlanych toreb plastikowych, po utwardzony PVC.

STX może być stosowany we wszystkich technologiach przetwórstwa: wytłaczanie, wtryskiwanie, wydmuchiwanie, prasowanie, laminowanie, wylewanie czy też tłoczenie. Przedstawia bardzo wysoką siłę rozciągania, przyczepność, równomierną rozpuszczalność w procesie produkcji i inne właściwości.
STX skutecznie hamuje rozwój mikroorganizmów. Wykazuje swoje właściwości anty-mikrobowe w produkcie końcowym, gdy zostanie dodany w postaci przedmieszki do całej partii ładunkowej tworzywa w ilości od 0.5% do 3% całego wkładu.

Przykłady zastosowania:

- Próżniowe pojemniki tupperware
- Reklamowe opakowania na produkty spożywcze
- Kuchenne deski do krojenia
- Wyroby z grupy AGD
- Klimatyzatory / Filtry
- Wkłady do lodówek i zamrażarek, - Pralki
- Opakowania / Folia do pakowania,
- Zabawki z tworzyw dla dzieci
- Elementy składowe samochodów
- Artykuły biurowe
- Bielizna osobista i ubrania specjalistyczne
- Wyściółki do produkcji obuwia.
- Każda gałąź przemysłu gdzie używane są polimery.

INFORMACJE I CERTYFIKATY SĄ DOSTĘPNE NA:

www.SEANTEX.pl