Prosperplast 1 Sp. z o.o.

Przetwórstwo tworzyw sztucznych na wtryskarkach oraz wytłaczarkach z rozdmuchem. Wytwarzanie wielko gabarytowych i skomplikowanych detali.

Prosperplast 1 Sp. z o.o.

ul. Wilkowska 968
43-378 Rybarzowice
Polska
Zaloguj się aby wyświetlić dane kontaktowe

Opis działalności

Firma Prosperplast powstała w 1993 roku jako producent estetycznych i praktycznych przedmiotów z tworzyw sztucznych do domu i ogrodu. Są to m.in. donice, kompostowniki, skrzynki narzędziowe i artykuły dla dzieci. Od samego początku staramy się być w swojej branży możliwie jak najbardziej innowacyjni, przewidujący trendy oraz zaangażowani we współpracę z Klientami.


Blow Moulding Factory

Blow Moulding Factory to dział firmy Prosperplast wyspecjalizowany w zakresie usług produkcyjnych w technologii Blow Moulding. Od niemal 30 lat zajmujemy się w przetwórstwem tworzyw sztucznych na wtryskarkach oraz wytłaczarkach z rozdmuchem.

Dysponujemy szerokim i różnorodnym parkiem maszynowym. Posiadamy wytłaczarki kontynuacyjne oraz akumulatorowe. Są to maszyny wiodących światowych producentów. Mamy możliwość produkcji na różnorodnych typach tworzyw, niemniej głównie przerabiamy HDPE oraz PP. Nasz system podawania i dozowania tworzyw umożliwia bardzo precyzyjne dawkowanie kilku komponentów w jednym czasie. Urządzenia dozujące mają wbudowaną pamięć, która pozwala na zapis receptur oraz wydruk raportu z każdego cyklu zlecenia produkcyjnego.

Każda maszyna wyposażona jest w młyn do mielenia odpadów dzięki czemu możemy podać do maszyny odpowiednią ilość przemiału co pozwala na produkcję powtarzalnych produktów. Cechuje nas ciągły rozwój i inwestycje. Możemy produkować średnie i duże elementy.

Naszą silną stroną jest wytwarzanie wielko gabarytowych i skomplikowanych detali przekraczającymi masę 30 kg oraz 2m3 objętości. Nowoczesne rozwiązania, energooszczędność oraz wieloletnie doświadczenie pozwalają wykonywać produkty na konkurencyjnych warunkach i w oczekiwanej jakości.

Nasi doświadczeni inżynierowie każdego dnia rozwiązują pojawiające się problemy oraz pracują nad automatyzacją poszczególnych procesów. Produkujemy na formach powierzonych przez klientów, które możemy zmodernizować oraz przystosować do naszych maszyn. Aby kompleksowo obsłużyć naszych klientów posiadamy własną narzędziownię z nowoczesnym parkiem maszynowym gdzie budujemy nowe formy. Gwarantujemy również pełny serwis powierzonych do produkcji form. Dysponujemy możliwościami logistycznymi, które pozwalają w pełni zaspokoić potrzeby klientów.

Skupienie na potrzebach Klientów skutkuje tym, że marka Prosperplast obecna jest w ponad 80 krajach. Nasze produkty powstają w Polsce w trzech nowoczesnych zakładach produkcyjnych, dzięki czemu możemy stale monitorować ich jakość wykonania.

Nasze marki:

  • Kistenberg. - skrzynki narzędziowe oraz akcesoria budowlane 
  • Waterform - praktyczne i estetyczne zbiorniki na wodę deszczową.
  • Peaksnow - łopaty i akcesoria zimowe
  • Brumee - nowa, wyróżniająca się generacja jeździków, dedykowana najmłodszym mistrzom kierownicy.
Firma Prosperplast jest liderem wśród producentów artykułów z tworzyw sztucznych w Polsce i Europie. Misją Prosperplast jest tworzenie wyrobów praktycznych, użytecznych i estetycznych. Nasze produkty cechują się nowoczesnym wykonaniem, zgodnym z trendami pojawiającymi się na światowych rynkach. Jesteśmy pionierami w zakresie wzornictwa. Kolejne serie produktów wyznaczają standardy w zakresie estetyki domów i ogrodów. Jednocześnie nowe kolekcje dążą do zapewnienia funkcjonalności umożliwiającej wygodę użytkowania.Wiadomości

Wiadomości są widoczne tutaj tylko dla firm posiadających pakiet Biznes Plus lub Biznes Premium
Przejdź do wiadomości