Urbicum Sp. z o.o.

Producent drukarek 3D drukujących w technologii FDM


Dane kontaktowe:

ul. Cieszyńska 9/339
Polska, 30-015 KrakówUrbicum Sp. z o.o. (www.urbicum.com) jest producentem drukarek 3D do zastosowań domowych i przemysłowych. Oferujemy drukarki FDM o polu roboczym aż do 102x60x50 cm. Świadczymy również usługi druku 3D.

Urbicum to najszybsze drukarki na polskim rynku. W porównaniu do konkurencji drukarki Urbicum pracują nawet do 4. razy szybciej, przy zachowaniu identycznej jakości. Dzięki szybkości i niezawodności drukarki Urbicum są idealnym rozwiązaniem do prawdziwego szybkiego prototypowania (rapid prototyping) oraz nisko i średnioseryjnej produkcji.

Urbicum DX, najmniejsza i najtańsza drukarka rodziny Urbicum, ma pole robocze 310 x 310 x 310 mm. To znacznie więcej niż jakakolwiek drukarka na rynku w swojej klasie cenowej.

Urbicum MX oferuje pole robocze o wymiarach 390 x 400 x 450 mm, co pozwala na wydruk w skali 1:1 prototypu butelki 5 l, kasku motocyklowego czy nawet całej kuchenki mikrofalowej.


Urbicum GX to gigant o polu roboczym 1020 x 600 x 500mm. Pozwala na druk w skali 1:1 prototypów ram rowerowych, sprzętu AGD czy części samochodowych.

Drukarki Urbicum przystosowane są do pracy ciągłej, dzień po dniu, bez konieczności częstej konserwacji.

Drukarki Urbicum są odporne na wibracje, kurz, zakłócenia radiowe czy zakłócenia pochodzące z sieci elektrycznej oraz na krótkotrwałe zaniki napięcia sieci zasilającej.