WENZ Kunststoff GmbH & Co. KG

Kontrola temperatury, technologia chłodzenia, suszenie materiałów, recykling tworzyw sztucznych, separacja, usuwanie pyłu i transport materiałów

WENZ Kunststoff GmbH & Co. KG

WENZ Kunststoff GmbH & Co. KG

ul. Hueckstraße 8-10
58511 Lüdenscheid
Niemcy
Zaloguj się aby wyświetlić dane kontaktowe

Opis działalności

My, WENZ Kunststoff GmbH & Co. KG, jesteśmy związani z technologią tworzyw sztucznych od 1997 roku i jako specjaliści w zakresie kontroli temperatury i technologii chłodzenia, suszenia materiałów, recyklingu tworzyw sztucznych, separacji, usuwania pyłu i transportu materiałów oferujemy klientom indywidualne rozwiązania „pod klucz”. Połączenie doradztwa technicznego wysokiej jakości i innowacyjnych produktów wysokiej jakości zapewnia klientom znaczącą przewagę konkurencyjną. A to, czego jeszcze nie ma, rozwijamy - z myślą o Kliencie!


Wizja i kreatywność

Nasze dążenie do innowacji prowadzi do rozwoju nowych technologii, takich jak suszarki qip® lub Cycletemp® Vario, Impuls i Flow jako specjalne rozwiązania kontroli temperatury. Opracowaliśmy i wdrożyliśmy także rozwiązania w obszarze centralnego zaopatrzenia w materiał z bezstopniową rozbudową kodowanej stacji sprzęgającej, co jest już naszym ósmym patentem. Do tego dochodzi bardzo precyzyjna grawimetria WeCo, dzięki której można dozować partie i mielony materiał z dokładnością co do grama. Oznacza to, że obecnie dysponujemy najlepszymi technologiami na rynku.

Dzięki naszym technologiom w obszarze centralnego zaopatrzenia w materiały, które zostały specjalnie przez nas opracowane i opatentowane, przetwórcy tworzyw sztucznych mogą w widoczny sposób zaoszczędzić do 90% emisji CO2 i energii oraz do 85% sprężonego powietrza. Dzięki temu system zapewnia stabilność procesu, przejrzystość ścieżek materiału i można go optymalnie zintegrować z dowolnym systemem.

centralny-system-3

Elastyczność i zrównoważony rozwój

Planowanie projektów i budowa systemów transportu i suszenia tworzyw sztucznych - wszystko z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii, co znacząco wyróżnia się na tle naszej konkurencji. To know-how prowadzi do współpracy z renomowanymi, działającymi na całym świecie firmami. Nie tylko mamy silne powiązania ze średnimi przedsiębiorstwami, ale także jesteśmy elastyczni, aby obsługiwać firmy każdej wielkości.

Nie obsługujemy tylko nowych systemów. W kontekście zrównoważonego rozwoju stosujemy tzw. RETROFIT centralnego transportu materiałów, aby przekształcić stary system w zaawansowany technologicznie i przyjazny dla środowiska system zapewniający ogromne oszczędności energii. Działa to również bez nowego budynku i jest niezależne od producenta technologii suszenia.

Optymalizacja procesu produkcyjnego, oszczędność kosztów i wzrost jakości z uwzględnieniem ochrony środowiska sprawiają, że nasze usługi, a także nasze systemy i produkty są wyjątkowe.

Galeria zdjęć