Zakład Opakowań Celmar Sp. z o.o.

Producent opakowań foliowych , producent ekologicznych foli i worków

 
Dane kontaktowe:
ul. Płonki 222c
Polska, 24-170 https://zocelmar.pl/

Opis działalności

ZO Celmar w trosce o środowisko

W malowniczej miejscowości nie opadał Nałęczowa pośród zieleni znajduje się zakład produkcyjny firmy ZO Celmar. Otaczająca przyroda każdego dnia budziła w nas świadomość ekologi. Od 1991 roku staramy się rozwijać trend ekologiczny współpracując z wieloma instytucjami, biorąc udział w szkoleniach. Uzyskaliśmy prawie 100 % efektywność produkcji bez odpadowej, zainwestowaliśmy w nowe technologie.

Opakowania bio to przyszłość która realizujemy już dziś

Na dzień dzisiejszy produkcja opakowań folii i worków opiera się na tworzywach pozyskanych z recyclingu i nowych tworzyw z dodatkami oxy-degradowalnymi. Opakowania oxy-degradowalne jak dowodzą liczne badania nie rozwiązują problemu zanieczyszczenia gdyż powstający pył po rozkładzie przenika do wód gruntowych i atmosfery przez co pojawia się problem zanieczyszczeniem mikro plastikiem wód gruntowych i atmosfery. I nas takie rozwiązanie nie satysfakcjonuje dlatego poszukiwaliśmy technologi przyjaznej środowisku.

Najnowszy nasz wyrób to opakowania z certyfikatem „ok compost” wyprodukowane na bazie skrobi kukurydzianej i ziemniaczanej. Po kilku miesiącach składowania uzyskujemy naturalny rozkład bez negatywnego wpływu na środowisko. Pozytywny efekt był możliwy dzięki współpracy firmy ZO Celmar z Politechniką Lubelską i dostawcami bio tworzyw. Wszyscy razem dbamy o środowisko - rolnik uprawia rośliny które pochłaniają CO2 i dostarczają materiał roślinny na bio-tworzywa który wykorzystujemy w codziennej produkcji.

Natura daje nam moc, a my przyczyniamy się do mnIejszej emisji CO2

Jesteśmy jednym z nielicznych zakładów przetwórstwa tworzyw sztucznych który wykorzystuje energię z źródeł odnawialnych. Dziś pozyskujemy 40000 Wp energii słonecznej, Obecnie jesteśmy w fazie projektu farmy fotowoltaiczną, która w 65% pokryje nasze zapotrzebowanie na prąd. Do roku 2030 chcemy w 100 % zasilać zakład w energię ze źródeł odnawialnych.

Maszyny i tworzywa trend eko na hali produkcyjnej

Na rynku maszynowym i tworzyw sztucznych co roku pojawiało się sporo nowych technologi. Było nam trudno podjąć decyzje która drogę wybrać. Cały plan inwestycyjny rozpoczął się już na etapie projektu nowego zakładu w Kurowie. W budowie zakładu wykorzystaliśmy nowoczesne płyty wielowarstwowe które ograniczają starty ciepła i zmniejszają poziom hałasu.

Park maszynowy to nowoczesne maszyny z dozownikami i pomiarem grubości sterowanym komputerowo. Dzięki technologi uzyskaliśmy dużą efektywność produkcji i dokładność gramatury naszych wyrobów zużywając mniej energii. Odzyskane ciepło powstające w procesie produkcji opakowań foliowych ogrzewa pomieszczenia socjalne, nasze biuro i wodę.

Propozycja dla odbiorców

W przyszłości będziemy chcieli uzyskać produkcję w 100 % oparta na biokomponentach i energii wytwarzanej w całości ze źródeł odnawialnych. Mamy pełną świadomość że droga do tego celu jeszcze przed nami długa. Dlatego staramy się wdrażać nowe technologie już dziś aby w przyszłości uzyskać pozytywny efekt. Współpracując z firmą ZO Celmar masz świadomość że przyczyniasz się do rozwoju opakowań biodegradowalnych które maja na celu zmniejszenie zanieczyszczenie środowiska. Realizacja zamówień w firmie ZO Celmar to mniejsza emisja CO2 do atmosfer, mniej mikro plastiku w wodach gruntowych i atmosferze. Dołącz do nas zadbajmy razem o nasze środowisko.Kategorie

  1. Wyroby » Opakowania » Torby i worki » Worki