Zych Sp.J.

Projektowanie i produkcja form wtryskowych, wykrojników i tłoczników; Produkcja w zakresie przetwórstwa tworzyw sztucznych


Dane kontaktowe:

ul. Złotnicza 3
Polska, 05-480 Karczew k. OtwockaZYCH Sp. Jawna to rodzinne przedsiębiorstwo istniejące na rynku tworzyw sztucznych przeszło 36 lat. Specjalizujemy się w następujących usługach:
-Modelowanie 3D,
-Tworzenie modelu fizycznego w technologii FDM (Rapid Prototyping),
-Produkcja form wtryskowych,
-Seryjna produkcja detali z tworzyw.

W naszej działalności kierujemy się ideą „OD PROJEKTU DO PRODUKTU”, która zdobyła uznanie na Targach Plastpol 2005 w Kielcach. Podczas wystawy firma ZYCH Sp. Jawna otrzymała wyróżnienie za zintegrowany system wdrażania produkcji wyrobów wtryskiwanych. To, co nas charakteryzuje to skupienie w jednym przedsiębiorstwie wszystkich etapów tworzenia produktu, mianowicie:
-Tworzenie projektu 3D w Programie Pro Engineer na podstawie przedstawionych wcześniej przez klienta oczekiwań w stosunku do produktu. Projekt 3D pozwala zweryfikować i dopasować wirtualnie wyrób z tworzywa.
-Rapid Prototyping – po akceptacji wyrobu powstaje prototyp wypraski z ABS wykonywany w technologii FDM. Jest to decydujący moment w procesie realizacji wyrobu, w którym następuje weryfikacja wstępnych założeń.
-Projektowanie formy – po zaakceptowaniu modelu wypraski i omówieniu podstawowych parametrów formy wtryskowej rozpoczyna się proces konstrukcji formy.
-Wytwarzanie formy. Etap ten obejmuje wykonanie poszczególnych elementów formy wtryskowej, jej montaż i próby na wtryskarce. Produkcja form oparta jest na materiałach i surowcach renomowanych dostawców: FCPK Bytów, HASCO, PSG i BÖHLER, a posiadany przez nas park maszynowy pochodzi od światowych producentów obrabiarek (MIKRON, CHARMILLES, MITSUBISHI).
-Końcowym etapem o strategicznym znaczeniu jest produkcja wtryskowa wyprasek. Realizowana jest w oparciu o wtryskarki ARBURG, BATTENFELD z atestowanych tworzyw światowych producentów.Pełny nadzór nad poszczególnymi etapami prowadzony jest w oparciu o wdrożony system zarządzania jakością ISO 9001: 2000. Warto podkreślić, że pełny proces wdrażania wyrobów z tworzyw sztucznych wykonany w jednej firmie gwarantuje Państwu możliwość 100% kontroli nad wszystkimi etapami i komfort współpracy.

Działamy w sektorze motoryzacyjnym, elektronicznym, telekomunikacyjnym a także w branży zabawkarskiej i przemyśle AGD. Obecnie w firmie pracuje ponad 40 osób.