Przyszłość Opakowań z Biotworzyw 2012

V Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna Przyszłość Opakowań z Biotworzyw 2012

Data:
-
Miejsce:
Warszawa, Polska,
Centralny Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Opakowań ul. Konstancińska 11 02-942 Warszawa
Organizator:
Centralny Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Opakowań ul. Konstancińska 11 02-942 Warszawa
Tel.:
+48 22 842 20 11 w. 39
Fax:
+48 22 842 23 03
www:
www.cobro.org.pl
e-mail:
eko@cobro.org.pl
Zarezerwuj hotel

W dniach 16-17 października 2012 r., w Warszawie, odbędzie się piąta już edycja Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Technicznej PRZYSZŁOŚC OPAKOWAŃ Z BIOTWORZYW, której organizatorami są: Centralny Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Opakowań oraz Centrum Materiałów Polimerowych i Węglowych Polskiej Akademii Nauk.

Coraz powszechniejsze  wykorzystanie tworzyw sztucznych powoduje wzrost obciążeń środowiskowych w postaci zużycia zasobów naturalnych, emisji  podczas produkcji, a także zagospodarowania zwiększonej masy odpadów. Jeśli chcemy kontrolować i ograniczać  te negatywne skutki, konieczne jest  stosowanie tworzyw zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju, w szczególności tworzyw ulegających biodegradacji oraz wytwarzanych z surowców odnawialnych. Rynek tych tworzyw rozwija się mimo kryzysu gospodarczego a czołowe marki z całego świata inwestują w tę technologię. Spodziewany jest jego stały rozwój w ciągu następnych lat.

Celem konferencji jest przedstawienie aktualnej sytuacji oraz perspektyw rozwoju rynku opakowań biodegradowalnych, zaprezentowanie prac badawczych nad nowymi polimerami oraz dodatkami polepszającymi ich właściwości, w tym osiągnięć krajowych jednostek badawczych, a także europejskich i krajowych doświadczeń produkcyjnych oraz wymagań prawnych, jakie opakowania biodegradowalne powinny spełniać (systemy certyfikacji), jak również problematyki odzysku kompostowalnych odpadów opakowaniowych.

Tematyka V Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Technicznej będzie skupiać się na zagadnieniach związanych zarówno z produkcją materiałów opakowaniowych nowej generacji, z polimerów przydatnych do recyklingu organicznego, jak i możliwościami ich praktycznego wykorzystania do celów opakowaniowych, a także metodami odzysku i recyklingu powstałych odpadów. Tegoroczna konferencja jest będzie trwała dwa dni. Dzień pierwszy będzie poświęcony polskim doświadczeniom dotyczącym biotworzyw, zwłaszcza z punktu widzenia problemów badawczych. Drugiego dnia zagraniczni goście podzielą się swoimi doświadczeniami produkcyjnymi i rynkowymi. Konferencja będzie prowadzona w języku angielskim i polskim (tłumaczenie symultaniczne).