Innowacyjne aspekty rozwoju technologii tworzyw

Konferencja „Innowacyjne aspekty rozwoju technologii tworzyw polimerowych”

Data:
-
Miejsce:
Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze, Gdańska 187, 86-031 Bydgoszcz, Polska
Organizator:
Bydgoski Klaster Przemysłowy, Gajowa 99, 85-717 Bydgoszcz, PL
Tel.:
+48 52 515 30 73
www:
www.klaster.bydgoszcz.pl
e-mail:
a.matuszak@klaster.bydgoszcz.pl

Bydgoski Klaster Przemysłowy zaprasza do udziału w konferencji branżowej pt.: „Innowacyjne aspekty rozwoju technologii tworzyw polimerowych” organizowanej w dniu 22 listopada 2018 r.  Konferencja odbędzie się w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym, przy ul. Gdańskiej 187 w Bydgoszczy.  Dotyczyć będzie tworzyw sztucznych ich barwienia oraz materiałów pomocniczych. 

Podczas wystąpień omówione zostaną współczesne trendy materiałowe w przetwórstwie tworzyw sztucznych poparte przykładami oraz warunki ich przetwórstwa. Poruszona będzie kwestia modyfikacji fizycznej polimerów i środków pomocniczych w przetwórstwie. Przedstawiona zostanie również analiza konstrukcji wytworów o strukturze hybrydowej i właściwości wytworów hybrydowych oraz omówione zostanie znaczenie procesu wtryskiwania w wytwarzaniu wyrobów o strukturach złożonych.

Ponadto przyjrzymy się kwestiom wymagań dotyczących doboru koloru i tego jak zwiększyć wydajność procesu poprzez zastosowanie odpowiedniej metody  doboru koloru. Omówione zostanie również barwienie polimerów i efekty barwne m. in. środki barwiące i ich techniczne ograniczenia w barwieniu polimerów czy kolorystyczne ograniczenia w stosowaniu barwników. Jednym z tematów będzie również druk 3D, gdzie omówione zostaną wady i zalety wytwarzania przyrostowego oraz przegląd technik przyrostowych jak i nowe trendy w branży. 

Konferencja kierowana jest w szczególności do przedstawicieli branży narzędziowej i przetwórstwa tworzyw sztucznych jak i do firm przemysłu elektrotechnicznego, samochodowego, opakowaniowego, AGD itp. 

Koszt udziału w konferencji: 199 zł netto + VAT (dla członków Klastra 99 zł netto + VAT).

Zgłoszenia w terminie do 15 listopada 2018 r. przyjmuje p. Agnieszka Matuszak pod adresem a.matuszak@klaster.bydgoszcz.pl lub telefonicznie pod numerem +48 52 515 30 73.  

Do pobrania:

PROGRAM
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

bygdoski klaster przemysłowy

Organizator

brak
 

Bydgoski Klaster Przemysłowy skupia firmy z branży narzędziowej i przetwórstwa tworzyw sztucznych oraz szereg instytucji okołobiznesowych

Polska

Reportaże

Forum