Pakfood 2017

VI Targi Opakowań dla Przemysłu Spożywczego

Data:
-
Miejsce:
Poznań, Polska
Organizator:
Międzynarodowe Targi Poznańskie sp. z o.o., ul. Głogowska 14, 60-734 Poznań
Tel.:
+48 61 869 26 00
Fax:
+48 61 869 29 53
www:
www.pakfood.pl
e-mail:
Elzbieta.Cytrynska@mtp.pl
Zarezerwuj hotel

Tradycja organizowania poznańskich targów dla branży producentów i dostawców techniki pakowania, a także rozwiązań pozwalających na co dzień podejmować wyzwania logistyczne, sięga niemalże czterdziestu lat. Przez ten czas targi te przeszły niespotykaną metamorfozę, dzięki której w kalendarzu kluczowych spotkań targowych dla branży mamy dwie duże, odbywające się naprzemiennie w cyklu dwuletnim imprezy: Międzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Logistyki Taropak oraz Targi Opakowań dla Przemysłu Spożywczego Pakfood.Od początku swojego istnienia targi te cieszą się uznaniem ze strony ich uczestników i wielu instytucji oraz organizacji branżowych, w tym także Konfederacji Organizatorów Targów Opakowań COPE i Polskiej Izby Opakowań.

Korzyści płynące z aktywnego uczestnictwa we wspomnianych imprezach zostały szybko zauważone przez krajowych i zagranicznych wystawców (około 35 proc.). Dlatego obecnie zarówno Taropak, jak i Pakfood skupiają łącznie blisko 800 firm, które wspólnie z organizatorami tworzą jedną z najbardziej interesujących przestrzeni wystawienniczych w Europie. Prócz gotowych opakowań, wystawcy prezentują tam szeroką gamę maszyn do wytwarzania opakowań i automatów pakujących.

Wiele emocji wzbudzają również produkty nagrodzone Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich, tym bardziej, że wyniki tego prestiżowego konkursu są znane na kilka tygodni przed rozpoczęciem targów. Dzięki temu informacja o nich jest szeroko publikowana na łamach mediów, w tym także mediów branżowych. Zwiedzający targi mogą obejrzeć te wyróżnione produkty po przybyciu na miejsce, na stoiskach wystawców. Istnieje również możliwość zagłosowania na najlepsze rozwiązanie w plebiscycie konsumentów, zarówno za pomocą znajdujących się na terenach targowych terminali, jak i na stronie internetowej pod adresem www.zlotymedal.mtp.pl.

Przyjazd na targi Pakfood wiąże się z szansą zebrania informacji nt. oferty kilkuset czołowych producentów i dostawców, ale także z możliwością uczestnictwa w ciekawym programie wydarzeń obejmującym szereg konferencji, warsztatów, szkoleń oraz pokazów o specjalistycznym charakterze.

Wraz z targami Pakfood zwykle odbywają się, w tym samym miejscu i terminie, Międzynarodowe Targi Technologii Spożywczych Polagra-Tech. Dlatego dla wielu zwiedzających przyjazd do Poznania w tym czasie to kilka dni zajętych ważnymi spotkaniami, których nie mogliby odbyć w ciągu całego roku