A. Schulman przejął australijskiego compoundera

A. Schulman przejął australijskiego… Na początku września amerykańska firma tworzywowa A. Schulman przejęła spółkę Compco Pty. Ltd. z siedzibą nieopodal australijskiego Melbourne. Wartość transakcji wyniosła 6,7 mln dol.

Compco jest producentem różnego rodzaju compoundów oraz masterbaczy. Wyroby produkowane przez spółkę znajdują zastosowanie m.in. w branży opakowaniowej oraz w produkcji rur i kabli. W zakończonym w czerwcu br. roku podatkowym przychody spółki wyniosły blisko 15 mln dol.

- To nasze dziesiąte przejęcie w ciągu ostatnich czterech lat - powiedział Joseph M. Gingo, prezydent oraz dyrektor zarządzający spółki A. Schulman. - I choć w skali całej naszej firmy wydaje się ono niewielkie, przyniesie ono z pewnością umocnienie pozycji A. Schulman w regionie i będzie odczuwalne także w skali globalnej.

- Compco posiada silną pozycję oraz wysoki potencjał wzrostu, nie tylko w skali australijskiego rynku, a produkty oferowane przez firmę odpowiadają naszej strategii wzrostu w regionie Azji i krajów Pacyfiku - powiedział Bernard Rzepka z firmy A. Schulman. - Przejęcie rozwija nasze możliwości w regionie oraz stanowi krok w kierunku zdobywania rynku rur i kabli.

Notowana na nowojorskiej giełdzie spółka A. Schulman ma swoją siedzibę w Akron (Ohia, USA). Założona w 1928 roku firma zatrudnia obecnie ok. 3,8 tys. pracowników w 43 lokalizacjach. Przychody spółki w poprzednim roku obrotowym wyniosły 2,1 mld dol.

Czytaj więcej:

Reportaże

Forum