A. Schulman rozwija produkcję kompoundów w Niemczech

A. Schulman rozwija produkcję… Spółka A. Schulman, jeden z liderów światowego rynku kompoundów tworzyw sztucznych, poinformowała o zwiększeniu zdolności produkcji kompoundów w fabryce zlokalizowanej w niemieckim Kerpen (Nadrenia Północna-Westfalia). Firma zainstalowała w zakładach dwie wytłaczarki dwuślimakowe oraz w pełni zautomatyzowaną linię pakującą.

- Uruchomienie dodatkowych mocy w zakresie kompoundingu wiąże się z ciągłym wzrostem w segmencie kompoundów o wysokich właściwościach - mówi Heinrich Lingnau z firmy A. Schulman. - Poprzez nową inwestycję nasza firma odpowiada na zwiększające się zapotrzebowanie klientów na coraz nowsze rozwiązania w sektorze samochodowym, elektrycznym i elektronicznym.

Inwestycja jest powiązana jest z rozwojem oferty produktowej spółki, a zwłaszcza z wprowadzeniem na rynek nowej odmiany kompoundów PPS pod nazwą Ecotran. Jak wskazują przedstawiciele firmy, zwiększenie zdolności produkcyjnych pozwoli na lepsze dostosowanie oferty do potrzeb klientów.

W 2015 roku spółka A. Schulman ogłosiła rozbudowę mocy produkcyjnych w zakresie kompoundów PET w belgijskiej fabryce masterbaczy zlokalizowanej w miejscowości Bornem.

Czytaj więcej:

Reportaże

Forum