ACE Electrostatic i Vetaphone na targach Labelepxo

ACE Electrostatic i Vetaphone… Zbliżające się targi Labelexpo Europe, które w dniach między 25 a 28 września tego roku odbędą się w Brukseli, będą kolejną okazją do spotkania i zaprezentowania najbardziej zaawansowanych maszyn i urządzeń do produkcji etykiet i opakowań.

Firma Technograph oferując szeroki pakiet rozwiązań do produkcji opakowań będzie tam reprezentowała swoich wieloletnich partnerów, między innymi w zakresie aktywacji koronowej na stoisku Vetaphone oraz systemów do czyszczenia wstęgi i neutralizacji ładunków statycznych firmy ACE Electrostatic.

Na stoisku 7E 28 firma Vetaphone zaprezentuje najnowszy generator typu iCorona oraz 3 stacje aktywujące, model VE1A, przeznaczone dla maszyn wąskowstęgowych. Systemy te są standardowo wyposażone w elektrody ceramiczne, odpowiednie do aktywacji zarówno materiałów przewodzących, jak i nieprzewodzących oraz w szybko wymienną kasetę elektrod, co znacząco skraca czas czyszczenia i konserwacji. Zaprezentujemy też zupełnie nową wersję stacji koronującej dwustronnej umożliwiającej aktywacji obu stron materiału, tylko jednej strony, dwukrotnie strony A lub B w jednym przelocie i przy dużych prędkościach. Szczególnie gorąco zapraszamy do „Genius Baru”, gdzie nasi specjaliści zaoferują poradę, szkolenie i wsparcie techniczne dla obecnych i potencjalnych użytkowników systemów aktywujących.

Standardowa stacja VE1A
Standardowa stacja VE1A. Na Labelexpo zaprezentowana zostanie jej nowa wersja.


W trakcie trwania targów zwiedzający będą mogli ponadto zobaczyć ponad 40 systemów Vetaphone zamontowanych na maszynach takich producentów jak: ABG, Domino, ETI, Grafotronic, HP-Indigo, Mark Andy, Nilpeter, Omet, Screen, czy SMAG. W obszarze urządzeń wąskowstęgowych Vetaphone deklaruje 80% udział w rynku dzięki współpracy OEM-owej z większością kluczowych producentów maszyn do druku fleksograficznego, oraz w zakresie technologii druku cyfrowego, w której to używa się farb zawierających polimery i oleje, a ich napięcie powierzchniowe jest bardzo niskie.

Głowica czyszcząca ACE AR700 i system Vetaphone VE1A na maszynie Omet
Głowica czyszcząca ACE AR700 i system Vetaphone VE1A na maszynie Omet


Z kolei na stoisku 11C18 firmy ACE Electrostatic, zaprezentowane zostaną przede wszystkim rozwiązania antystatyczne oraz systemy kontaktowego i bezkontaktowego czyszczenia wstęgi.

Firma ACE oferuje między innymi listwy antystatyczne oparte na technologii impulsów prądu stałego BB Iondual – 24V, które efektywnie neutralizują ładunki w odległości do 500 mm od materiału roboczego, a w przypadku wersji PLUS nawet do 1000 mm. W tym zakresie ACE ściśle współpracuje z takimi producentami jak Uteco, KBA-Flexotecnica, Expert, Flexostar, Multipress, Bobst Bielefeld, Allstein, dostarczając im na zasadach OEMowych zarówno listwy standardowe, jak i wersji Atex.

Kolejnymi kluczowymi produktami będą systemy do czyszczenia wstęgi w wersji kontaktowej oraz bezkontaktowej. ACE dostarcza swoje systemy takim producentom maszyn fleksograficznych jak Bobst, Lombradi, Mark Andy czy Nilpeter. Systemy bezkontaktowe serii DM, jak sama nazwa wskazuje nie mają żadnej styczności z substratem, a wprowadzenie materiału w ruch harmoniczny powoduje oczyszczenie materiału w 100% usuwając zanieczyszczenia mniejsze niż 1 mikron. Całkowicie bezobsługowy i zdalnie sterowany, wyposażony w innowacyjny zespół filtrujący SPB70 i bipolarną listwę antystatyczną 24V, pozwala na pracę w dużym spektrum działania przez wiele lat, dając komfort bezpieczeństwa użytkownikom.

Głowica HC11 - integralny element systemu czyszczenia bezkontaktowego
Głowica HC11 - integralny element systemu czyszczenia bezkontaktowego


Rozwój druku cyfrowego w ostatnich latach skutkuje doposażaniem maszyn cyfrowych w systemy przygotowujące materiał we wspomniane systemy do koronowania, jak również urządzenia do czyszczenia wstęgi. W tym zakresie ACE dynamicznie rozwija swoją współpracę z takimi znaczącymi dostawcami maszyn jak: Landa, HP, Tecnau, Tresu, Ricoh i Xerox. Warto podkreślić kompaktową budowę systemów, łatwość instalacji w nowych jak i już pracujących urządzeniach, wyposażenie w niezależny stojak z regulowaną wysokością, umożliwiający zamontowanie systemu poza strukturą maszyny. Pneumatyczny regulowany docisk wałków elastomerowych zapewnia stały kontakt z czyszczonym, nawet bardzo cienkim materiałem. Wymiana wałków adhezyjnych (część konsumpcyjna) nie stwarza trudności dzięki zastosowanemu rozwiązaniu do wysuwania na bok. Ergonomia i efektywność działania są kluczowymi cechami systemów ACE.

System kontaktowego czyszczenia wstęgi AR700
System kontaktowego czyszczenia wstęgi AR700


ACE zaprezentuje również kompletną nowość: Monitoring INLINE – STAT - inteligentny system kontrolujący ustawienia listwy antystatycznej. To zapewnia automatyczne utrzymywanie poziomu mocy odpowiedniego do eliminacji ładunków elektrostatycznych na całej powierzchni materiału, w zależności od pomiarów jego pola przeprowadzonego w trakcie produkcji. Inline - Stat to monitoring, który może współpracować z jedną lub kilkoma listwami BB Iondual. Są to listwy bipolarne, zasilane prądem stałym 24V, eliminujące ładunki w odległości do 500mm od materiału! Każda listwa podłączona do systemu monitorowania wyposażona jest w czujnik wykrywający ilość i jakość pola elektrostatycznego obecnego na danym materiale, czyli rozpoznaje również czy ładunki są dodatnie czy ujemne. Na tej podstawie moc jonizacji zostaje zwiększona w obszarze ładunków dodatnich lub ujemnych tak, aby w 100% je zneutralizować na wstędze.

System Inline-Stat składający się z listwy czujnika, kontrolera i panelu
System Inline-Stat składający się z listwy czujnika, kontrolera i panelu


System Inline - Stat Monitoring może obsługiwać pojedynczą lub kilka listew BB Iondual, wszystko za pomocą sterownika, który może być podpięty pod panel głównej maszyny. System ostrzega operatora o utracie efektywności jonizacji lub błędzie, pozwalając na dokonanie stosownych regulacji. Urządzenie może być również diagnozowane on-line w wypadku podpięcia do sieci w miejscu instalacji.

Źródło: Technograph

Czytaj więcej:

Systemy wspomagające produkcję i obróbkę opakowań: aktywacja powierzchni plastikowych Corona Plus; czyszczenie wstęgi papieru i folii, dejonizacja, antystatyka, linie do ekstruzji powlekającej, laminacji, konwertowania i druku rotograwiurowego, doradztwo techniczne, sprzedaż nowych i używanych urządzeń oraz maszyn, serwis, relokacja maszyn, instalacja i deinstalacja

Polska, 30-390 Kraków, Zawiła 61

Reportaże

Forum