Akcje Ciechu na frankfurckiej giełdzie

Akcje Ciechu na frankfurckiej… 23 sierpnia akcje polskiej spółki chemicznej Ciech zostaną wprowadzone do obrotu w segmencie General Standard sub-segment frankfurckiej giełdy. Tym samym Ciech, jako pierwsza polska spółka, będzie równocześnie notowany na giełdzie w Warszawie i we Frankfurcie (dual listing). Notowanie akcji spółki na jednej z najważniejszych giełd świata w zamierzeniu spółki ma stanowić realizację jej strategii ekspansji na rynkach międzynarodowych.

Jak podaje spółka w komunikacie, "Ciech jest gotowy na weryfikację swojego potencjału przez międzynarodowych ekspertów, którzy na co dzień oceniają takie spółki jak BASF czy K+S. Notowanie akcji na Giełdzie Papierów Wartościowych we Frankfurcie zwiększy ponadto rozpoznawalność i wiarygodność spółki wśród partnerów biznesowych oraz globalnych funduszy inwestycyjnych".

Ważnym celem dual listingu jest także poszerzenie bazy inwestorów.

- Wierzymy, że notowanie naszych akcji równocześnie na dwóch giełdach zwiększy atrakcyjność Ciechu i będzie miało pozytywny wpływ na długofalowe budowanie wartości spółki - powiedział Maciej Tybura, prezes zarządu spółki. - Jednocześnie chcę podkreślić, że giełda w Warszawie pozostaje dla nas wciąż głównym rynkiem notowań.

Od 23 sierpnia akcjonariusze Ciechu będą mieć możliwość wyboru parkietu, na którym notowane będą posiadane przez nich akcje. Spółka jednocześnie pozostaje pod pełnym nadzorem Komisji Nadzoru Finansowego i będzie w pełni podlegać polskiemu ustawodawstwu. Wszystkie akcje wciąż będą zdeponowane w polskim Krajowym Depozycie Papierów Wartościowych SA.

Giełda Papierów Wartościowych we Frankfurcie to jedna z najważniejszych giełd na świecie, trzecia co do wielkości giełda w Europie i największy parkiet w Niemczech. Spółka Ciech prowadzi w Niemczech także działalność biznesową poprzez spółkę zależną Ciech Soda Deutschland.

Czytaj więcej:
Giełda 150

brak
 

Soda kalcynowana, sól warzona, środki ochrony roślin, pianki poliuretanowe, krzemiany sodu i potasu, opakowania szklane

Polska