Aksoy poszerza ofertę innowacyjnych dodatków procesowych

Aksoy poszerza ofertę innowacyjnych dodatków procesowych
Turecki producent dodatków procesowych oraz barwników, firma Aksoy Plastik Sanayi ve Ticaret AS, przeniosła się niedawno do nowego zakładu w pobliżu Istambułu, aby znacząco zwiększyć możliwości produkcyjne i sprostać oczekiwaniom rosnącego zapotrzebowania z rynków międzynarodowych.

Firma Aksoy Plastik została założona w 1982 roku jako producent barwników do tworzyw sztucznych. Obecnie firma koncentruje się na trzech liniach biznesowych: dodatki procesowe do wielowarstwowych folii stosowanych w opakowaniach elastycznych i foliach rolniczych, specjalnych koncentratach barwiących do zastosowań w twardym PVC i tworzywach sztucznych oraz funkcjonalnych polimerach szczepionych bezwodnikiem maleinowym. Blisko połowa produkcji jest eksportowana do ponad 36 krajów.

Nowy zakład otrzymał certyfikaty BVQi dotyczące Zintegrowanego Systemu Zarządzania (ISO 9001: 2015, ISO 14001: 2015 i OHSAS 18000: 2007). Aktualizacja standardów firmy opiera się na szeregu zasad zarządzania jakością, w tym silnej orientacji na klienta, motywacji i implikacji najwyższego kierownictwa, podejścia procesowego oraz ciągłego doskonalenia procedur.

- Dostrzegamy wiele dodatkowych możliwości na rynkach międzynarodowych" - powiedział prezes i Dyrektor Generalny Selcuk Aksoy. W nowo powstałym zakładzie zostały uruchomione dwie nowe linie produkcyjne. Firma Aksoy obserwując dynamiczny rozwój rynku dodatków procesowych, wygospodarowała dodatkową przestrzeń na kolejne trzy linie, które mają być uruchomione w najbliższych latach.

W tym roku firma skończyła prace rozwojowe i wprowadziła do produkcji komercyjnej dwa nowe dodatki procesowe: niemigrujący dodatek przeciwmgielny (permanent antyfog), który eliminuje całkowicie dobrze znane problemy związane z koekstrudowaną folią barierową i laminowanymi foliami oraz dodatek procesowy do LLDPE, który można skutecznie stosować przy liniach produkcyjnych o bardzo wysokich wydajnościach.

Według Alexandru Zgardana, Dyrektora ds. Sprzedaży międzynarodowej i marketingu, oba produkty są ukierunkowane na rozwiązanie poważnych problemów z którymi spotykają się przetwórcy. Powiedział: "Nowoczesne linie do rozdmuchiwania folii mogą osiągać obecnie wydajność 1000 kg/h. Na rynku nie istnieje żaden inny dodatek procesowy, który może wyeliminować problem pękania stopu przy produkcji o bardzo wysokich wydajnościach i dużych prędkościach ścinania.

Aksoy Plastik weźmie udział w tym roku w targach Plastpol wraz z nowo mianowanym dystrybutorem firmą Telko Poland. Firma będzie obecna na stoisku E-24, w dniach 22-25 maja br.