Aksoy poszerza ofertę innowacyjnych dodatków procesowych

Aksoy poszerza ofertę innowacyjnych…
Turecki producent dodatków procesowych oraz barwników, firma Aksoy Plastik Sanayi ve Ticaret AS, przeniosła się niedawno do nowego zakładu w pobliżu Istambułu, aby znacząco zwiększyć możliwości produkcyjne i sprostać oczekiwaniom rosnącego zapotrzebowania z rynków międzynarodowych.

Firma Aksoy Plastik została założona w 1982 roku jako producent barwników do tworzyw sztucznych. Obecnie firma koncentruje się na trzech liniach biznesowych: dodatki procesowe do wielowarstwowych folii stosowanych w opakowaniach elastycznych i foliach rolniczych, specjalnych koncentratach barwiących do zastosowań w twardym PVC i tworzywach sztucznych oraz funkcjonalnych polimerach szczepionych bezwodnikiem maleinowym. Blisko połowa produkcji jest eksportowana do ponad 36 krajów.

Nowy zakład otrzymał certyfikaty BVQi dotyczące Zintegrowanego Systemu Zarządzania (ISO 9001: 2015, ISO 14001: 2015 i OHSAS 18000: 2007). Aktualizacja standardów firmy opiera się na szeregu zasad zarządzania jakością, w tym silnej orientacji na klienta, motywacji i implikacji najwyższego kierownictwa, podejścia procesowego oraz ciągłego doskonalenia procedur.

- Dostrzegamy wiele dodatkowych możliwości na rynkach międzynarodowych" - powiedział prezes i Dyrektor Generalny Selcuk Aksoy. W nowo powstałym zakładzie zostały uruchomione dwie nowe linie produkcyjne. Firma Aksoy obserwując dynamiczny rozwój rynku dodatków procesowych, wygospodarowała dodatkową przestrzeń na kolejne trzy linie, które mają być uruchomione w najbliższych latach.

W tym roku firma skończyła prace rozwojowe i wprowadziła do produkcji komercyjnej dwa nowe dodatki procesowe: niemigrujący dodatek przeciwmgielny (permanent antyfog), który eliminuje całkowicie dobrze znane problemy związane z koekstrudowaną folią barierową i laminowanymi foliami oraz dodatek procesowy do LLDPE, który można skutecznie stosować przy liniach produkcyjnych o bardzo wysokich wydajnościach.

Według Alexandru Zgardana, Dyrektora ds. Sprzedaży międzynarodowej i marketingu, oba produkty są ukierunkowane na rozwiązanie poważnych problemów z którymi spotykają się przetwórcy. Powiedział: "Nowoczesne linie do rozdmuchiwania folii mogą osiągać obecnie wydajność 1000 kg/h. Na rynku nie istnieje żaden inny dodatek procesowy, który może wyeliminować problem pękania stopu przy produkcji o bardzo wysokich wydajnościach i dużych prędkościach ścinania.

Aksoy Plastik weźmie udział w tym roku w targach Plastpol wraz z nowo mianowanym dystrybutorem firmą Telko Poland. Firma będzie obecna na stoisku E-24, w dniach 22-25 maja br.


Telko - dystrybutor i ekspert w dziedzinie
 

Aktualizacja

Telko - dystrybutor i ekspert w dziedzinie tworzyw sztucznych

Polska, 02-928 Warszawa, Taneczna 18


Reportaże

Forum

Rsikorski

Pvc Soft płynne - Produkcja mat barowych - ociekaczy. 2020-07-03

Sieah123

Wtrysk PA6 GF 30 2020-05-21

Uoop90

Roboty programy, ustawianie 2020-03-06

Piotrzawadzinski

Linia produkcyjna do rurek PE 2019-12-14

Plastpet

Problem z produkcjia tub do zniczy PP 2019-12-08