Akulon RC dla przemysłu samochodowego

Akulon RC dla przemysłu samochodowego… Tworzywo Akulon RC przedstawi na zbliżających się targach K 2010 koncern DSM Engineering Plastics.

Akulon RC to postindustrialne przetworzone odmiany poliamidu 6 przeznaczone do zastosowań pod maską silnika w przemyśle motoryzacyjnym. Nowy materiał będzie dostępny pod koniec 2010 r., a pierwsze zastosowania w skali przemysłowej pojawią się na początku przyszłego roku. Akulon RC będzie dostępny w wielu odmianach, w tym w klasie RC dla Akulonu Ultraflow. Prace rozwojowe nad tym tworzywem są – jak tłumacza przedstawiciele producenta - w pełni zgodne z dążeniem do ekologicznych rozwiązań i zrównoważonego rozwoju w przemyśle motoryzacyjnym.

Nowy materiał jest testowany m.in. przez Mark IV Systèmes Moteurs, czołowego dostawcę modułów - Tier 1. Valérie Tiddia, specjalista ds. zakupów surowców, mówi: - Obecnie testujemy w Mark IV przydatność nowych odmian Akulonu RC firmy DSM do naszych zastosowań. Doceniamy nieustanne wysiłki DSM, za współpracę z nami, w kierunku wdrażania bardziej ekologicznych rozwiązań. DSM jest niewątpliwym liderem w przedstawianiu ekologicznych ofert klientom.

DSM Engineering Plastics wprowadziło na rynek zarówno grupę nowych materiałów jak i specyficznych odmian obecnych już na rynku produktów, zapewniających wymaganą wydajność, a jednocześnie zgodnych z ogólnym trendem w przemyśle motoryzacyjnym stosowania rozwiązań lżejszych, bardziej efektywnych i bardziej przyjaznych dla środowiska. Tworzywa konstrukcyjne odgrywają ważną rolę w tym segmencie, ponieważ oferują znaczące możliwości redukcji kosztów systemowych, poprawy niezawodności i zmniejszenia masy umożliwiającego oszczędność paliwa. Jako główny dostawca wielu polimerów wysokotemperaturowych, DSM Engineering Plastics jest znane jako firma zdolna do zagwarantowania najwyższej jakości i niezawodności.

Na poziomie wytwarzania komponentów, DSM ma swój udział w oferowaniu innowacyjnych rozwiązań w zakresie integracji części (np. technologii LDS - Laser Direct Structuring), zmniejszenia grubości ścianek, redukcji czasu cyklu i obniżających koszty polimerów, alternatywnych materiałów takich jak Arnite PET zastępujący PPA.

Czytaj więcej:
brak
 

Termoplastyczne tworzywa konstrukcyjne: poliamidy Stanyl® i Stanyl ForTii® , poliamidy Akulon® i Novamid®, poliamid EcoPaxx, poliestry Arnitel®, Arnite®, PPS Xytron

Polska

Reportaże

Forum