AkzoNobel otwiera globalne centrum badawczo-rozwojowe w Wielkiej Brytanii

AkzoNobel otwiera globalne…

Firma AkzoNobel otworzyła nowe globalne centrum badawczo-rozwojowe w swoim zakładzie w Slough w Wielkiej Brytanii. Placówka o wartości 10 milionów GBP powiększy tym samym listę podobnych obiektów producenta zlokalizowanych na całym świecie.

Obiekt, w którym pracować będzie 120 specjalistów, ma pełnić rolę głównego centrum w ramach globalnej sieci badawczo-rozwojowej firmy i przyczynić się do dalszego rozwoju potencjału innowacyjnego AkzoNobel, zwłaszcza w obszarze farb dekoracyjnych.

Jest to najnowsze z serii centrów otwartych przez AkzoNobel, skupionych wokół rozwijania pionierskich produktów firmy. Należą do nich również zakład motoryzacyjny w Polsce, ośrodek szkoleniowy ds. aplikacji w Dubaju, Kampus Innowacji w Felling w Wielkiej Brytanii oraz globalne centrum innowacji, rozwoju i szkoleń w Katarze dla działalności związanej z powłokami do zastosowań morskich.

- Otwarcie tego fantastycznego centrum pomoże nam kontynuować długą tradycję tworzenia pionierskich, nowych produktów i opracować bardziej zrównoważone rozwiązania dla naszych klientów poprzez przełomowe innowacje - powiedział dyrektor generalny AkzoNobel, Thierry Vanlancker, podczas uroczystej inauguracji obiektu.

- To początek nowego rozdziału w Wielkiej Brytanii, ale także wyraźny sygnał stałego zaangażowania firmy w przesuwanie granic w ramach naszego podejścia People. Planet. Paint., mającego na celu dokonanie prawdziwych i trwałych zmian dla klientów, społeczności i świata wokół nas.

image-akzonobel-slough
Od lewej: ambasador Karel van Oosterom, ambasada Królestwa Niderlandów; Thierry Vanlancker, dyrektor generalny AkzoNobel; Lord Grimstone, minister inwestycji Wielkiej Brytanii; Fiona McLachlan, dyrektor techniczna ds. koloru AkzoNobel oraz Roger Jakeman, dyrektor ds. zarządzania technicznego i produktowego AkzoNobel.

Centrum w Slough jest kolejnym tego typu obiektem AkzoNobel w Zjednoczonym Królestwie. Pierwszym był uruchomiony w 2019 roku Kampus Innowacji Badawczo-Rozwojowych w Felling, w którym pracuje wielu czołowych naukowców i ekspertów technicznych firmy w dziedzinie powłok do zastosowań morskich i ochronnych.

- Nasze farby i powłoki mają bogatą historię w Wielkiej Brytanii i Irlandii, towarzysząc nam w wielu aspektach codziennego życia. Nowoczesny, dostosowany do potrzeb ośrodek będzie kontynuował tę spuściznę w przyszłości. Umożliwi nam to dalszy, długotrwały wkład w rozwój branży farb i powłok, pomagając jednocześnie stymulować lokalną gospodarkę, zarówno w wymiarze regionalnym, jak i krajowym - dodała Fiona McLachlan, dyrektor techniczna ds. koloru w AkzoNobel.

Nowy ośrodek znajduje się w pobliżu flagowego, specjalnie dostosowanego obiektu Dulux Academy, który - wraz z 12 innymi lokalizacjami w centrach Dulux Decorator Centers i szkołach wyższych - zapewnia malarzom i dekoratorom fachową wiedzę, aby pomóc im w doskonalenia produktów, ich zastosowań oraz pogłębianiu wiedzy technicznej.


Czytaj więcej:
Farby 48
Badania 230
Relacja 181