Amerykański gaz łupkowy zasili kraker SABIC

Amerykański gaz łupkowy zasili kraker SABIC
Jak poinformowały brytyjskie media, koncern SABIC przystosowuje kraker w angielskim Teesside do przetwarzania gazu łupkowego, który spółka zamierza sprowadzać z USA. Modyfikacja instalacji pozwalająca na używanie etanu będzie kosztować 15 mln dol. i potrwa do 2016 roku. W chwili obecnej trwają prace nad infrastrukturą potrzebną do przyjmowania i składowania surowca z USA.

- Ten projekt pokazuje nasze zaangażowanie w poszukiwaniu nowych, konkurencyjnych źródeł surowców i energii, które pozwolą nam na prowadzenie biznesu w sposób zrównoważony i wsparty długoterminową wizją - powiedział Yousef Al-Benyan, przedstawiciel koncernu.

Zdaniem przedstawicieli firmy, przekształcenie krakera pozwoli na zwiększenie konkurencyjności firmy w zakresie produkcji olefin i ich pochodnych przy użyciu istniejących instalacji.

Informację z zadowoleniem przyjęła brytyjska organizacja branżowa Chemical Industries Association, podkreślając, iż decyzja koncernu SABIC świadczy o ważnej roli Wielkiej Brytanii w światowej branży chemicznej.

Firma SABIC zatrudnia w zakładach w Teesside łącznie tysiąc osób - 600 pracowników bezpośrednich oraz 400 kontraktowych.

Czytaj więcej: Gaz 16 Poliolefiny 74

Szeroka paleta poliolefin - polietylen, polipropylen - przenaczonych zarówno do formowania wtryskowego
 

Szeroka paleta poliolefin - polietylen, polipropylen - przenaczonych zarówno do formowania wtryskowego jak również do wytłaczania, tworzywa konstrukcyjne

Polska