Ampacet wprowadza środek nukleujący

Ampacet wprowadza środek nukleujący…

Ampacet, światowy lider koncentratów, wprowadził Nucleant PP 4000389-E, dodatek nukleujący zaprojektowany w celu poprawy właściwości mechanicznych i sztywności polipropylenu. 

Dążenie do redukcji wagi produktów, kluczowy trend w zakresie zrównoważonego rozwoju, polega na redukcji grubości wyrobów z tworzyw sztucznych w celu zmniejszenia zużycia polimerów. Może to jednak prowadzić do wytwarzania delikatniejszych wyrobów, które nie będą w stanie wytrzymać normalnego użytkowania. W celu poprawy właściwości mechanicznych polipropylenu, tradycyjnie stosuje się wypełniacze mineralne, nadające sztywność i stabilność wymiarową produktowi końcowemu. Wypełniacze mineralne mogą jednak znacząco zmienić gęstość polipropylenu, wpływając na jego zdolność do recyklingu, ponieważ niektóre zakłady recyklingu oddzielają polimery, stosując metodę separacji flotacyjnej (sink-float), w której lżejsze materiały, takie jak polipropylen, pływają, a gęstsze tworzywa sztuczne, takie jak politereftalan etylenu (PET), toną.

Nowy dodatek nukleujący Ampacet Nucleant PP 4000389-E poprawia właściwości mechaniczne i sztywność wyrobów z polipropylenu formowanych wtryskowo lub metodą termoformingu, nie wpływając na gęstość ani przezroczystość polimeru.  Dodatek umożliwia zmniejszenie grubości części i produktów końcowych z polipropylenu przy zachowaniu tej samej sztywności, może być stosowany zarówno do tworzyw pierwotnych, jak i pokonsumpcyjnych. Ponieważ nie zmienia gęstości polimeru, zastosowanie środka Ampacet Nucleant PP 4000389-E pozwala na wykonywanie separacji flotacyjnej w zakładach recyklingu, umożliwiając klientom osiąganie celów zrównoważonego rozwoju.  

Ampacet Nucleant PP 4000389-E nadaje się do zastosowań w produktach nieprzezroczystych lub przezroczystych, charakteryzuje się doskonałymi właściwościami optycznymi, w tym lepszą przejrzystością i zmniejszonym zamgleniem w przypadku stosowania do części przezroczystych.

nucleant

Więcej informacji na temat Ampacet Nucleant PP 4000389-E, można uzyskać, wysyłając wiadomość na adres e-mail marketing.europe@ampacet.com


Reportaże

Forum