Antystatyczne koncentraty firmy Grafe

Antystatyczne koncentraty firmy Grafe
Firma Grafe wprowadziła na rynek nowe, wysokiej wydajności antystatyczne koncentraty przeznaczone do poliolefin i polichlorku winylu.

Tworzywa sztuczne należą dzisiaj do najważniejszych materiałów wykorzystywanych w życiu codziennym: znajdziemy je w samochodach, odzieży, opakowaniach, zabawkach i wielu innych przedmiotach. Problem w tym, że bardzo łatwo przyciągają kurz.

Grafe poszukało jednak rozwiązania tego problemu. Receptą na przyleganie kurzu mają być wysokiej wydajności koncentraty antystatyczne zaprezentowane przez firmę po raz pierwszy na poprzednich targach Fakuma. - Cechą szczególną antystatyków wysokiej wydajności jest opór powierzchniowy. Trwały efekt - wartości empiryczne dają aktualnie wyniki wynoszące ponad trzy lata - pojawia się natychmiast po wyprodukowaniu wyrobu końcowego – wyjaśnia Carlos Caro z Grafe. - Zależnie od wyboru klienta, produkt można łączyć z koncentratami barwiącymi lub wypełniaczami. Dzięki zastosowaniu niewielkich dawek rzędu 2-5 proc. uzyskuje się oszczędność kosztów.

Wysoka ochrona antystatyczna umożliwia uniknięcie gwałtownych wyładowań, zmniejszenie przyciągania kurzu przez powierzchnie przedmiotów oraz zminimalizowanie groźby nagłych wybuchów, a wrażliwym urządzeniom elektronicznym zapewnia szczególną ochronę. Nowy koncentrat anstystatyczny wysokiej wydajności może być stosowany do produkcji wyrobów metodą wtryskiwania i przez rozdmuchiwanie, wytwarzania włókien odcinkowych, włóknin, elementów do wgłębnego formowania oraz wyrobów z polichlorku winylu. Może też być stosowany w zakresie niespożywczym (non food) do produkcji artykułów przezroczystych i bezbarwnych.

Grafe Advanced Polymers GmbH specjalizuje się w modyfikacji termoplastycznych tworzyw sztucznych zarówno pod kątem kolorystyki, jak i właściwości fizykochemicznych. Oferuje bogaty asortyment standardowych koncentratów uszlachetnianych dodatkami do zastosowania w licznych tworzywach termoplastycznych (także tworzywach z wypełniaczami i wzmocnionych włóknami) oraz koncentraty kombinowane z barwnikami i addytywami.

Czytaj więcej: Dodatki do tworzyw 96

Barwniki, koncentraty barwiące, tworzywa barwione w masie, stabilizatory termiczne, środki poślizgowe
 

Aktualizacja

Barwniki, koncentraty barwiące, tworzywa barwione w masie, stabilizatory termiczne, środki poślizgowe i smarne, antyblokery, stabilizatory UV, uniepalniacze

Polska, 42-700 Lubliniec, Oleska 85