Anwil kontynuuje program dezinwestycji

Anwil kontynuuje program dezinwestycji…
21 sierpnia Anwil sfinalizował sprzedaż swoich udziałów w firmie Eko-Dróg na rzecz tej spółki w celu ich dobrowolnego umorzenia. To oznacza, iż producent polichlorku winylu przestał być wspólnikiem w spółce Eko-Dróg.

Dobrowolne umorzenie jest formą transakcji przewidzianą przez kodeks spółek handlowych polegającą na dobrowolnym wyjściu wspólnika ze spółki. W rezultacie transakcji udział procentowy pozostałych wspólników w kapitale zakładowym wzrośnie.

Sprzedaż udziałów stanowi element strategii Anwilu polegającej na koncentracji na działalności podstawowej. Uwolniony kapitał ma być przeznaczany na rozwój obszarów kluczowych dla funkcjonowania spółki.

- Transakcja jest kolejnym krokiem gruntownej optymalizacji aktywów w Grupie Anwil - powiedział Arkadiusz Banaszek, członek zarządu spółki. - Działania dezinwestycyjne prowadzone przez Anwil w ostatnich dwunastu miesiącach przyczyniają się do zwiększania efektywności operacyjnej Spółki i jej konkurencyjności w działaniach podstawowych jakimi są produkcja i sprzedaż nawozów azotowych oraz PVC.

Działalność spółki Eko-Dróg polega na świadczeniu usług w zakresie utrzymania dróg, chodników i placów oraz terenów zielonych. Zajmuje się również wywozem odpadów oraz świadczy także usługi sprzętowe, budowlane i plastyczne. Firma powstała w wyniku restrukturyzacji Zakładów Azotowych "Włocławek" SA (obecnie Anwil), działalność jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością rozpoczęła w marcu 1994.


brak
 

Producent polichlorku winylu, nawozów azotowych, granulatów i płyt z PCW, Polanvil, Anwidur®, Anwipor®

Polska


Reportaże

Forum

Machtomi

Problem z produkcjia tub do zniczy PP 2019-11-05

Mosfor

Zabezpieczanie kloszy lamp z poliwęglanu 2019-10-24

Uoop90

Roboty programy, ustawianie 2019-10-04

Bercik88

Program do ewidencji i napraw form wtryskowych 2019-09-02

Tipen1

Wytłaczarka HDPE, przegrzewa. 2019-07-25