Automatica 2016: ABB z nagrodą za innowacyjność

Automatica 2016: ABB z nagrodą…
Na targach Automatica 2016 w Monachium, zorganizowanych pod hasłem współpracy i cyfryzacji, ABB zaprezentowała całą linię nowych produktów i rozwiązań dla wsparcia elastycznej, podłączonej do sieci "Fabryki Przyszłości".

Wydarzeniem targowego tygodnia było przyznanie ABB prestiżowej nagrody Invention and Entrepreneurship in Robotics Award (IERA) podczas Międzynarodowego Sympozjum ds. Robotyki. ABB została doceniona za robota YuMi, który jest pierwszym na świecie, w pełni współpracującym z człowiekiem robotem. Nagrodę przyznano podczas forum zorganizowanego wspólnie przez Instytut Inżynierów Elektryków i Elektroników (IEEE) Robotyki oraz Międzynarodową Federację Robotyki. Poszczególne innowacje, które były brane pod uwagę w konkursie, zostały ocenione pod kątem walorów technicznych, jak również aktualnego oraz przyszłego wpływu na sektor robotyki.

YuMi został wprowadzony na rynek w 2015 roku w odpowiedzi na rosnące w obszarze elektroniki użytkowej zapotrzebowanie na automatykę opartą na bliskiej współpracy człowieka z robotem.

- Cieszymy się, że rozwiązanie YuMi ma duży udział w sektorze elektroniki użytkowej, ale to, co jest naprawdę obiecujące, to całkowicie nowi klienci, rozmawiający z nami podczas targów Automatica o tzw. rozwiązaniach współpracujących - powiedział Per Vegard Nerseth, dyrektor zarządzający biznesu robotyki w Grupie ABB. - Te kształtujące się możliwości są istotą naszej strategii Next Level.

Jako przeciwwagę dla robota YuMi, którego udźwig wynosi 0,5 kg, ABB zaprezentowała także swojego robota IRB 8700, największego jakiego stworzyła firma, zdolnego do podnoszenia 800 kg. IRB 8700 został również zaprezentowany podczas współpracy robota z systemem ABB SafeMove2. To zaawansowane, posiadające certyfikat bezpieczeństwa oprogramowanie, które pozwala ludziom i robotom pracować wspólnie w sposób bezpieczny bez zmniejszania wydajności.

Cyfryzacja stanowiła najważniejszą część zintegrowanego ekosystemu, który ABB nazywa Internetem Rzeczy, Usług i Ludzi (IoTSP). Podczas targów Automatica 2016 zaprezentowano nowy pakiet połączonych usług, które mogą zwiększyć wydajność oraz poprawić niezawodność pojedynczych robotów lub całej floty maszyn, rozprzestrzenionej w kilku fabrykach.

ABB


- Automatica zawsze stwarza możliwość rozmowy z osobami podejmującymi najważniejsze decyzje w Niemczech, gdzie przykłada się dużą wagę do cyfryzacji oraz czwartej rewolucji przemysłowej - dodał Nerseth. - W tym roku mieliśmy również okazję rozmawiać z nowymi klientami z obu Ameryk oraz z Azji, którzy poszukują rozwiązań podnoszących wydajność działalności operacyjnych, zmierzając w stronę "Fabryki Przyszłości". Jest to prawdziwie ogólnoświatowa kwestia.

Spośród około tysiąca dyskusji dotyczących możliwości współpracy, jakie pracownicy ABB przeprowadzili podczas tego wydarzenia, jedna piąta klientów pochodziła spoza Niemiec. W ostatnim czasie ABB wzmocniła swoją pozycję lidera w dziedzinie produkcji robotów w Europie (i wiodącego globalnego gracza), dostarczając swojego robota numer 300 tys.

ABB jest liderem w technologiach dla energetyki i automatyki, które pozwalają zakładom energetycznym, klientom przemysłowym oraz sektora transportu i infrastruktury zwiększać swoją wydajność, jednocześnie minimalizując negatywny wpływ na środowisko naturalne. Grupa ABB zatrudnia około 135 tys. pracowników w blisko 100 krajach świata.


brak
 

Grupa ABB oferuje największy na rynku pakiet rozwiązań do zrobotyzowanego pakowania obejmujący wyspecjalizowane roboty sortujące, pakujące i paletyzujące.

Polska