Azoty Tarnów za 19,5 zł

Znana jest już cena emisyjna akcji Azotów Tarnów. Zarówno dla transzy indywidualnej jak i transzy instytucjonalnej została ona ustalona na jednakowym poziomie 19,5 zł. Nie wszyscy inwestorzy otrzymają tyle akcji, ile oczekiwali.

Zapisy na akcje Azotów Tarnów w transzy indywidualnej trwały od 5 do 11 czerwca. Spółka przeznaczyła dla inwestorów indywidualnych 25 proc. akcji spośród od 9.600.000 do 16.000.000 akcji na okaziciela serii B. Dzisiaj natomiast, czyli 12 czerwca rozpoczynają się zapisy w transzy instytucjonalnej, które potrwają do 16 czerwca br. Inwestorzy instytucjonalni mogą nabyć 75 proc. oferowanych akcji serii B. - Ustalenie ceny emisyjnej w wysokości 19,50 zł za akcje przy przedziale 18,80 do 22,60 zł uważamy za duży sukces, biorąc pod uwagę trudną sytuacje na rynku kapitałowym. Zainteresowanie ofertą było na tyle duże, że mogliśmy odrzucić cześć popytu na niższym poziomie cenowym - komentuje Jerzy Jurczyński, rzecznik prasowy tarnowskich Azotów.

Przyznaje również, że ofert było na tyle dużo, że bez ryzyka emisji spółka mogła odciąć popyt poniżej satysfakcjonującego go poziomu 19,5 zł.

Niestety szefostwo spółki nie ma dobrej informacji dla indywidualnych inwestorów. Wprawdzie popyt w transzy indywidualnej okazał się całkiem satysfakcjonujący mimo dość trudnego rynku, to jednak inwestorzy indywidualni będą musieli się liczyć ze znaczną redukcją zapisów. Szczegóły mają być znane po dokonaniu przydziału akcji.

Czytaj więcej: Giełda 132

Tworzywa modyfikowane, poliamidy, kopolimery acetalowe oraz kaprolaktam,  półprodukty z tworzyw sztucznych
 

Tworzywa modyfikowane, poliamidy, kopolimery acetalowe oraz kaprolaktam, półprodukty z tworzyw sztucznych, nawozy mineralne, chemikalia

Polska, 33-101 Tarnów, E. Kwiatkowskiego 8