BASF pokaże butelkę "Dream Team" na targach Plastpol

BASF pokaże butelkę "Dream…
Największa na świecie firma chemiczna BASF wybiera się na targi Plastpol do Kielc, a na jej stoisku będzie można zobaczyć m.in. interesujące opakowanie w postaci butelki wykonanej z polistyrenu ze sleevem z SBS. Butelka nosi imponującą nazwę "Dream Team".

Opakowanie powstało w wyniku współpracy koncernu BASF z firmą ALPLA. Butelka przeznaczona jest do takich produktów jak mleko i jogurt. Cechuje się m.in. ciekawym designem i wysoką odpornością na uderzenia.

Tworzywo firmy BASF polistyren BX 3580 wykorzystany specjalnie do omawianej aplikacji może być przetwarzany poprzez wtrysk z rozdmuchem i to na tych samych maszynach, co tworzywo PET. Przewagą polistyrenu w porównaniu z PET jest jego niższa gęstość, dzięki której można zredukować koszty materiałowe aż o 25 proc. Ponadto, stosując tworzywo PS, można w trakcie procesu wytwórczego zaoszczędzić więcej energii. Wtrysk z rozdmuchem wymaga mniej skompresowanego powietrza i w przeciwieństwie do tworzywa PET polistyren nie musi być wstępnie suszony.

Butelka Dream Team firmy BASF

Podczas targów K 2007, na których butelka "Dream Team" miała swoją premierę, BASF zademonstrował także Styrolux HS70. Jest to tworzywo sztuczne używane do produkcji folii termokurczliwej. Cechujący się bardzo dużą przezroczystością polimer SB posiada wysokie właściwości skurczu i znaczne właściwości przetwórcze. Tym samym folie wykonane z tego materiału mogą z łatwością owijać nawet artykuły o nieregularnych kształtach.

Warto wiedzieć, że Styrolux to zarejestrowana nazwa handlowa firmy BASF dla grupy produktów: kopolimer blokowy styrenu i butadienu (SBS). Posiada uniwersalne zastosowanie we wtrysku, wytłaczaniu i termoformowaniu. Styrolux jest produkowany przez kopolimeryzację styrenu i butadienu. Polimeryzacja daje łańcuchy polimeru zawierające fragmenty polistyrenu i polibutadienu.

Czytaj więcej: Galeria opakowań 376

brak
 

Chemikalia, środki uszlachetniające, tworzywa sztuczne, poliuretany

Polska