BASF przenosi przemysł chemiczny papieru i wody do Solenis

BASF przenosi przemysł chemiczny…

Zgodnie z zapowiedziami z maja 2018 r., po uzyskaniu zgody wszystkich właściwych organów, BASF i Solenis zakończyły przeniesienie działalności BASF w zakresie części mokrej przemysłu chemicznego papieru i wody do Solenis. Od 1 lutego 2019 r. połączona firma działa pod marką Solenis. BASF będzie posiadać 49% udziałów, zaś 51% udziałów trafi do zarządu Solenis oraz funduszy zarządzanych przez Clayton, Dubilier & Rice.

Transakcja obejmuje zakłady produkcyjne i obiekty BASF, w których prowadzona jest działalność w zakresie części mokrej przemysłu chemicznego papieru i wody w miejscowościach: Bradford i Grimsby (Wielka Brytania), Suffolk w stanie Virginia (USA), Altamira (Meksyk), Ankleshwar (Indie) oraz Kwinana (Australia). Z chwilą finalizacji transakcji BASF będzie rozliczać swój udział w Solenis metodą praw własności i będzie uwzględniać swój udział w przychodach netto spółki w EBIT przed uwzględnieniem pozycji nadzwyczajnych oraz EBIT Grupy BASF (w pozycji "Inne").

- Łącząc nasze mocne osiągnięcia, tworzymy wiodącego, zorientowanego na klienta, globalnego dostawcę rozwiązań dla przemysłu papierniczego i wodnego. Klienci z tych branż skorzystają na naszych wspólnych atutach, czego wynikiem będzie niezrównany i uzupełniający się asortyment produktów i usług, najnowocześniejsze innowacje i know-how - powiedział John Panichella, Prezes i Dyrektor generalny Solenis.

- Połączenie sił z Solenis jest właściwym krokiem dla działalności firmy BASF w zakresie przemysłu chemicznego papieru i wody w celu utrzymania zrównoważonego wzrostu. Wspólnie zapewnimy najszerszy zakres produktów i usług, aby sprostać specjalistycznym potrzebom chemicznym światowego przemysłu papierniczego i wodnego - dodał Anup Kothari, Prezes Działu Chemikaliów Uszlachetniających BASF.

Mające solidną pozycję zakłady produkcji chemikaliów dla branży papierniczej i wodnej BASF - zakład Verbund w Ludwigshafen (Niemcy) oraz zakład w Nanjing (Chiny) - nie zostały przeniesione i będą dostarczać produkty i surowce do połączonej firmy w ramach średnio i długoterminowych umów dostawy. Transakcja nie obejmuje oferty chemikaliów do powlekania papieru BASF.

Źródło: BASF


Czytaj więcej:
brak
 

Chemikalia, środki uszlachetniające, tworzywa sztuczne, poliuretany

Polska