BASF zwiększy produkcję przeciwutleniacza Irganox 1010

BASF zwiększy produkcję przeciwutleniacza… Koncern BASF planuje zwiększyć o 40% swoje globalne zdolności wytwórcze w zakresie produkcji przeciwutleniacza Irganox 1010 poprzez inwestycje w zakładach Jurong w Singapurze i szwajcarskim Kaisten. Jest to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie klientów w Azji, Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Ponadto koncern ma zamiar dokonać inwestycji w swoich zakładach w McIntosh w Alabamie.

- Rozwijając nasz potencjał, reagujemy na wzrost popytu. Dzięki inwestycji w Singapurze podkreślamy naszą pozycję jako jednego z wiodących dostawców przeciwutleniaczy fenolowych - mówi Hermann Althoff, wiceprezes BASF Performance Chemicals Asia Pacific. W swojej azjatyckiej fabryce firma podwoi zdolności produkcyjne Irganoxu 1010 poprzez budowę nowej linii produkcyjnej. Inwestycja ma zostać zakończona w 2021 r.

- Jednocześnie chcemy w 2019 r. zwiększyć o 30% produkcję Irganoxu w naszym zakładzie w Kaisten w Szwajcarii - informuje Alberto Giovanzana, wiceprezes Plastic Additives BASF w regionie EMEA.

- Zwiększenie mocy produkcyjnych świadczy o naszym zaangażowaniu w produkcję dodatków do tworzyw sztucznych, co jest bardzo korzystne dla naszej globalnej bazy klientów - dodaje Deon Carter, wiceprezes BASF Performance Chemicals North America.

Przeciwutleniacz Irganox 1010 stosuje się głównie do poliolefin, polecany jest również do poliacetali, poliamidów i poliuretanów, poliestrów, PVC, ABS oraz elastomerów, takich jak kauczuk butylowy i syntetyczny.

BASF Kaisten

BASF w 2019 r. zwiększy o 30% produkcję Irganox 1010 w Kaisten w Szwajcarii

Źródło: BASF
brak
 

Chemikalia, środki uszlachetniające, tworzywa sztuczne, poliuretany

Polska